1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Pewność siebie w pracy

Pewność siebie w pracy

123rf.com
Kiedy ostatni raz czułaś pewność? Dziś ? Wczoraj ? Czy możesz sobie przypomnieć? To przyjemne uczucie, które płynie z miejsca głębokiego zaufania sobie. Jak być pewnym siebie?

Ktoś traci pracę i niewiele sobie z tego robi, bo wie, że sobie poradzi. Dla kogoś innego to rozpacz i koniec świata. Pewni siebie ludzie są zintegrowani, co oznacza że znają siebie, więc nie są rozrywani wewnętrznymi konfliktami i z tego powodu mogą wziąć na siebie odpowiedzialność za swoje myśli, uczucia oraz decyzje. Nie są jak liść na wietrze podatni na wpływy innych ludzi oraz stresujące sytuacje, bo wiedzą, w jakim kierunku podążać. Nie jesteś pewna siebie, kiedy nieoczekiwane wydarzenia potrafią cię skutecznie wytrącić z równowagi. Dobrą wiadomością jest to, że każdy może popracować wewnętrznie nad pewnością siebie.

KROK 1:Nazwij swoją emocję, która uruchamia się w początkowym etapie przeżywania stresu. Na przykład, co czujesz, kiedy wiesz, że w pracy nie zdążysz z jakimś zadaniem na czas. Jaką emocję to w tobie wyzwala? Nazwij ją. Na przykład – złość, dajmy na to, na szefa, który zdecydowanie przesadza z ilością pracy.

KROK 2: Poczuj swoją emocję i wzmocnij ją. Bądź zagniewana, wściekle groźna, poczuj ogień w brzuchu. Podnieś swoje emocje do takiego poziomu, żeby zacząć inaczej patrzeć się na problem. Gdy już uwolnisz trudną emocję, zyskasz inną perspektywę problemu, który tak bardzo wytrącił cię z równowagi.

KROK 3:Zrób to! Podejmij działanie, które pomoże ci rozwiązać sytuację stresową. Porozmawiaj z szefem? Inaczej organizuj swój czas w pracy? Zacznij szukać nowego miejsca zatrudnienia? Gdy w ten sposób będziesz postępować w trudnych chwilach, wzrośnie twoja odporność i pewność siebie.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze