1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. iPolak - aplikacja na wakacje

iPolak - aplikacja na wakacje

appstore
Początek wakacje zaczął się niezbyt optymistycznie. Zamachy terrorystyczne we Francji, Tunezji oraz Kuwejcie, znacznie osłabiły globalne poczucie bezpieczeństwa. Podpowiadamy co zrobić, by zmaksymalizować swoje bezpieczeństwo, w trakcie zagranicznej podróży.

W ubiegły piątek, MSZ  zaprezentową nową odsłonę bezpłatnejaplikacji oraz poradnika zawierającego aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju. W nowej odsłonie oba produkty, przygotowane przez MSZ z myślą o Polakach udających się w podróż za granicę, wzbogacono o przydatne dla użytkowników funkcje i dostosowane do wymagań nowoczesnych urządzeń.

Aplikację () możemy zainstalować na smartfonie lub tablecie, który zabierzemy ze sobą na wakacje. To niezbędnik w podróży, który wskaże drogę do najbliższej polskiej placówki dyplomatycznej. w łatwy sposób umożliwia też zapoznawanie się z ostrzeżeniami dla podróżujących, w których obowiązuje czterostopniowa skala (od "zachowaj zwykłą ostrożność", po "opuść natychmiast"). Dzięki telefonowi alarmowemu, wybieranemu jednym przyciskiem S.O.S., w niebezpiecznej sytuacji, użytkownik smartfonu czy tabletu łatwo skontaktuje się z najbliższą polską placówką dyplomatyczną.

Przed wakacyjną wyprawą warto skorzystać także z innych narzędzi konsularnych MSZ, które zwiększają bezpieczeństwo w czasie podróży. Jednym z nich jest serwis „” () umożliwiający łatwą rejestrację naszego wyjazdu do innego kraju.

Źródło: MSZ

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze