1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Wegańskie torby OAK BAGS

www.facebook.com/OAK-BAGS
Autorskie torby Ewy Engler powstają w niewielkiej pracowni kaletniczej w Warszawie. Do ich wykonania wykorzystywana jest tkanina korkowa z Portugalii. Certyfikat „V” fundacji VIVA potwierdza, że OAK BAGS są wegańskie oraz przyjazne zwierzętom i środowisku.

„Zaczęło się od tego, że szukałam dla siebie wymarzonej torby. Nie noszę skórzanych kurtek, futer czy pasków, ponieważ od ponad dwudziestu lat jestem wegetarianką, co ma wpływ nie tylko na dietę, ale również na wybór ubrań i dodatków. Skórzane torby odpadły i właściwie zostały bawełniane siatki, ortaliony, plastiki skóropodobne i filcówki – nic nie spełniało moich wymagań wobec eleganckiej wyjściowej torby. Tak narodził się pomysł stworzenia własnej marki OAK BAGS – są to unikatowe torby szyte z tkaniny korkowej. Bardzo ważne w tym projekcie były dwie kwestie: świetny design i mistrzowskie wykonanie oraz całkowity brak elementów pochodzenia zwierzęcego, torby miały być pod tym względem bezkompromisowe. Upłynęło trochę czasu, nim udało mi się spiąć wszystkie elementy w jedną całość, ale teraz jestem dumna z efektu, torby są dokładnie takie, jak sobie wymarzyłam”, tłumaczy projektantka.

Materiał produkuje się z kory dębu korkowego, który rośnie w rejonie morza Śródziemnego. Korę zdejmuje się raz na 9 lat, co nie szkodzi drzewom, rosną dalej (średnio 150-200 lat!), a plantacje dębu korkowego to po prostu lasy, w których żyją dzikie zwierzęta i rozwijają się rośliny.

Tkanina korkowa ma niesamowite właściwości, jest: - aksamitna i ciepła w dotyku, - z natury wodoodporna (korek nie chłonie wody), więc nie wymaga używania impregnatów, - niesamowicie lekka, - odporna na temperatury i wyjątkowo trwała.

„Szukam takich form, w których korek można pokazać od najlepszej strony, podkreślić jego wyjątkową fakturę i wygląd. Opracowałam, własne sposoby wykańczania i szycia, ciągle zdobywam nowe doświadczenia, sprawdzam możliwości, uczę się, jak z korkiem postępować. I ciągle się nim zachwycam! ”, dodaje Ewa Engler.

OAK BAGS są nie tylko piękne, wygodne i funkcjonalne, ale również niosą w sobie wartości etyczne: szacunek dla zwierząt i natury, empatię, odpowiedzialność, świadomy konsumpcjonizm. Obecnie dostępne sa w 4 kolorach: korek naturalny, brąz, zieleń i czarny.

Zobacz też: torebki damskie dwukomorowe

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze