1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Dlaczego warto czytać? Czytanie jest sexy!

Dlaczego warto czytać? Czytanie jest sexy!

fot.123rf
fot.123rf
Wiedza o świecie, przyjemność, obcowanie ze sztuką, poszerzanie horyzontów – to jedne z wielu powodów, dla których warto regularnie czytać. Psychologowie twierdzą, że ludzie lubiący książki łatwiej tworzą szczere i oparte na wzajemnym zaufaniu relacje z innymi, a najnowsze badanie portalu randkowego eHarmony dowodzi, że czytanie książek zwiększa też naszą atrakcyjność.

Okazuje się, że mężczyźni, którzy w swoim opisie na portalu deklarują, że lubią czytać, zwiększają swoje szanse otrzymania wiadomości o 19% (kobiety, niestety, tylko o 3%). Ważne jest też, jakie książki wymieniają wśród swoich ulubionych. Jeśli jesteś mężczyzną, twoja atrakcyjność dla płci przeciwnej wzrośnie po przeczytaniu thrillera psychologicznego (najlepsze oceny ma trylogia „Millennium” Stiega Larssona), „Roku 1984” George’a Orwella oraz książek o drugiej wojnie światowej. Jeśli jesteś kobietą, wzbudzisz zainteresowanie mężczyzn, gdy przeczytasz „Igrzyska śmierci” Susanne Collins, „Grę o tron” George’a R.R. Martina, „Zabić drozda” Harper Lee czy „Dumę i uprzedzenie” Jane Austen.

Według badań czytanie książek potrafi:

  • wydłużyć życie (osoby regularnie czytające żyją średnio 23 miesiące dłużej)
  • zmniejszyć stres (czytanie jest jedną z najbardziej relaksujących czynności)
  • poprawić pamięć (czytanie angażuje różne części mózgu, które odpowiadają za widzenie, posługiwanie się językiem i uczenie się)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze