1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Premiera książki Bartka Jędrzejaka „Męska sprawa”

Zobacz galerię 7 Zdjęć
5 grudnia w Restauracji Zielony Niedźwiedź odbyło się wyjątkowe spotkanie mikołajkowe, poświęcone premierze książki Bartka Jędrzejaka Męska sprawa. Poprowadziła je dziennikarka Gabi Drzewiecka, a atrakcją wieczoru był występ niezwykle utalentowanego brodacza, multiinstrumentalisty - Joszko Brody. Na spotkaniu nie zabrakło właściciela jednej z najbardziej znanych bród na świecie – Świętego Mikołaja.

To właśnie z myślą o brodatych mężczyznach powstała Męska sprawa Bartka Jędrzejaka - prezentera, dziennikarza TVN, tym razem debiutującego w roli autora. Męska sprawa to owoc godzin spędzonych na rozmowach z najlepszymi, doświadczonymi barberami, którzy pojawili się na wtorkowym spotkaniu – mowa tu o reprezentacji znanego            barber shopu - Warszawskiej Izby Lordów.  Dlaczego prezenter zdecydował się napisać tę książkę? Sam autor, odpowiadając na pytania Gabi Drzewieckiej, mówił, że był to wynik potrzeby, aby zebrać całokształt wiedzy na temat bród w lekką całość. Gromadził materiały zadając barberom pytania o ich pracę, zabiegi pielęgnacyjne, o wszystko – od fotela, przez brzytwę, po kosmetyki. Tak powstała książka dla tych mniej lub bardziej zarośniętych, dla niezdecydowanych i niepewnych w kwestii wyboru optymalnego dla siebie zarostu.

Po krótkim wywiadzie dziennikarki z autorem, uwagę skupił na sobie Mikołaj (z jak najbardziej prawdziwą, dorodną, białą brodą), wprowadzając świąteczny nastrój niespodziewanym odegraniem kolędy na harmonijce, ale główną atrakcją wieczoru był występ Joszko Brody – multiinstrumentalisty, który udowodnił, że potrafi wydobyć niesamowite dźwięki z nawet najbardziej niepozornych przedmiotów. Pochodzący z Istebnej na Śląsku muzyk rozpoczął występ grając na liściu bluszczu, a zakończył na kobzie, opowiadając o każdym kolejnym instrumencie. Było też trochę prywaty – dowiedzieliśmy się, że Joszko jest dumnym ojcem 8 synów i jednej córki.

Na spotkaniu pojawił się także wokalista Włodek Dembowski z Łąki Łan. Nie zabrakło cateringu i wina serwowanego przez szefa kuchni Restauracji Zielony Niedźwiedź.

Męska sprawa to kompendium wiedzy na temat brody. To książka, dzięki której można poznać pracę barbera i dowiedzieć się, w czym może pomóc, co doradzić. Opisane są tu wszystkie etapy pielęgnacji brody w salonie. Czemu i w jaki sposób podczas wizyty wykorzystywane są brzytwa, zimny i gorący ręcznik, kiedy i jaki masaż powinien zastosować barber? Książka odkłamuje pewne mity o brodzie, zbiera w syntetyczne, praktyczne uwagi dotyczące męskiego zarostu. Pozwala przyjrzeć się zarostowi z punktu widzenia kobiety. Odpowiada na pytanie jak codziennie dbać o higienę brody: myć, szczotkować, balsamować, odżywiać i nadawać kształt.

Książka dostępna w dobrych księgarniach i na stronie https://zwierciadlo.pl/sklep/

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze