1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Styl Życia
 4. >
 5. Jaki blender wybrać - dobre blendery poleca Olga Smile

Jaki blender wybrać - dobre blendery poleca Olga Smile

Wybrać dobry blender to wielka sztuka: klęska urodzaju panuje na rynku AGD i konia z rzędem temu, kto bez nijakich podpowiedzi od razu trafi na udany model. Wydaje się, że najlepszym źródłem informacji są blogerzy kulinarni, którzy nie tylko testują niezliczone ilości sprzętów kuchennych, ale także ciągle podsuwają nam nowe pomysły na ciekawe dania.

Proste, niezwykle funkcjonalne urządzenie, bez którego nowoczesna kuchnia nie ma racji bytu. Jakże daleko odeszliśmy od ortodoksyjnego schabowego i rosołu: przed nami antypody smaków, zapachów i konsystencji, na które coraz częściej udajemy się nie tylko jednoosobowo w zaciszu własnej kuchni, ale i stadnie – w ramach wspólnego przyjacielskiego kucharzenia w czasie wolnym.

Jaki blender kupić? - patrz na moc

Blender ręczny kojarzony niegdyś wyłącznie z orężem matki niemowlęcia, która miksowała nim warzywa na pożywną zupkę dla bezzębnego amatora rozszerzania diety, stał się urządzeniem kuchennym pierwszej potrzeby. Blender o dużej mocy to możliwość przygotowania nie tylko zup-kremów, ale także past do pieczywa, wegańskich pasztetów, soków, sorbetów oraz koktajli, a także masła, mąki czy mleka – w kuchni wegetariańskiej i wegańskiej to przecież codzienne procedury. Na pytanie jaki blender kupić nie ma jednoznacznej odpowiedzi – wszystko zależy od jego przeznaczenia oraz zasobności naszego portfela. Jeśli zamierzamy nasz blender kielichowy czy ręczny wykorzystywać niemal codziennie a jedwabista konsystencja past, smoothie albo musu owocowego czy masła orzechowego jest dla nas priorytetem, warto kupić dobry mocny blender wysokoobrotowy. To także dobre rozwiązanie w sytuacji, kiedy nasze dzieci nie tolerują koktajli czy zup z grudkami i w każdym posiłku doszukują się resztek niezmiksowanych warzyw lub owoców. Moc blendera oraz wirujący w szaleńczym tempie nóż obrotowy z powodzeniem obrócą marchewki, ziemniaki, jabłka czy banany w jednolitą masę albo sok i młody tropiciel niuansów nie będzie miał szans na wytropienie składu pożywnej zupy albo koktajlu.

Sprawdź blendery koktajlowe

Na co zwracać uwagę wybierając blender?

Wracając jednak do blogów kulinarnych: podpatrzycie na nich mnóstwo różnych blenderów, ale chyba nikt nie przetestował ich tyle, co Olga Smile. Jej ostatnie odkrycie - Braun Multiquick 9 – to ręczny blender z dostawkami, co sprawia, że jest on tak samo funkcjonalny jak blender kielichowy. Zwłaszcza półtoralitrowa misa oraz wysokie naczynie do miksowania czynią ten model niebywale funkcjonalnym. Kiedy zastanawiamy się jaki blender wybrać, w grę wchodzą także gabaryty urządzenia – nie każdy może sobie pozwolić na stałą obecność AGD na kuchennym blacie, trzeba więc mieć miejsce, w którym da się taki sporych rozmiarów blender przechowywać. Tymczasem Braun Multiquick 9 jest po prostu mały i smukły, a dostawki można przechowywać osobno. Duża misa z miarką i uchwytem oraz specjalnym kominem, w który wetknąć można ręczny blender, zapobiega rozpryskiwaniu się miksowanych produktów. Szatkownica i trzepaczka dołączone do zestawu czynią to na pozór ascetyczne urządzenie prawdziwym kuchennym kombajnem.

fot. Olga Smile

Czytaj opinię Olgi Smile o Braun Multiquick 9 -

Komfort użytkowania blendera - wielofunkcyjne końcówki i akcesoria

Nie ma przesady w stwierdzeniu, że blender kuchenny to urządzenie inspirujące. Każda końcówka do blendera podpowiada nam jakieś niekonwencjonalne rozwiązanie bieżącego problemu z jadłospisem. Wykorzystanie blendera do przygotowania dań głównych, deserów, soków czy past kanapkowych staje się nałogiem – ale jakże miłym i zdrowym!

Funkcje blendera:

 • miksowanie,
 • ucieranie,
 • rozdrabnianie,
 • emulgowanie,
 • upłynnianie,
 • siekanie,
 • i inne (pewnie znaleźlibyście mnóstwo innych czasowników nazywających to, co wasz blender potrafi).

Jaki blender wybrać aby spełnił nasze oczekiwania?

Funkcje blendera pozwalają planować przygotowanie posiłków bez konieczności sięgania po dodatkowe urządzenia. Jeśli więc przyjdzie wam do głowy jakieś danie – wielka improwizacja, na pewno uda się je przygotować z niewielką pomocą tego niewielkiego urządzenia.

Dobry blender jest:

 • trwały,
 • łatwo się go czyści,
 • łatwo rozkłada na części pierwsze (np. kiedy trzeba naostrzyć noże)
 • nie zawiera parabenów.
Zestaw w składzie: blender ręczny plus dodatkowe końcówki oraz misy i kielichy to wygoda tak wielka, że trudno się dziwić, iż zachwyca się nim nawet Olga Smile, która z niejednego już blendera, zupę-krem czy pastę do pieczywa jadła.

na portalu Olgasmile.com

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze