1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Prezent na Komunię – co kupić w 2019?

Prezent na Komunię – co kupić w 2019?

Pytanie o to, co kupić na prezent komunijny w 2019 roku zada sobie każdy potencjalny gość uroczystości, w szczególności chrzestny, chrzestna i rodzice. Każdy pragnie, by obdarowane dziecko było po prostu zadowolone i na długo zapamiętało ten dzień. Wiadomo jednak, że trendy zmieniają się w każdej dziedzinie, nawet w kwestii prezentów na Komunię. Na co więc można zdecydować się w 2019 roku?

Elektryczna hulajnoga

Lubimy wracać do tego, co było modne już wcześniej i jeszcze bardziej lubimy to unowocześniać, nadawać dobrze znanym przedmiotom futurystycznego wymiaru. Tak właśnie stało się z hulajnogą. Choć bardzo trudno stwierdzić, kiedy powstała tradycyjna hulajnoga (niektórzy twierdzą, że w 1817 roku u naszych zachodnich sąsiadów, inni zaś, że nie jest niemieckim wynalazkiem i pojawiła się w 1897 roku w Wielkiej Brytanii), wiemy kiedy postanowiono uczynić ją elektryczną.

W 1986 roku powstała hulajnoga z elektrycznym silnikiem. Oczywiście początkowo była dość nieporęczna, z widocznym silnikiem. Między 2013 i 2014 roku zaczęły pojawiać się elektryczne hulajnogi z baterią litową, co uczyniło je bardzo wygodnymi i poszerzyło spektrum ich możliwości. Ich cena była wówczas zatrważająca, jednak wraz z rosnącą popularnością rozwiązania i poszerzającą się konkurencją na rynku, dziś wygląda to nieco inaczej. Hulajnogę elektryczną można kupić już od ok. 700 złotych, jednak chcąc wybrać nieco lepszy model, bardziej wytrzymały, o lepszych parametrach i osiągach, należy przygotować się na kwotę od ok. 1600 zł w górę.

Smartfon

To prezent, który z pewnością ucieszy każde dziecko. Czy warto sięgać po półkę premium? Warto to mocno przemyśleć, ponieważ ceny w tym segmencie bywają zawrotne. A można przecież dostać jakość premium w cenie budżetowego telefonu. Przykładem takiego rozwiązania jest . Koreański gigant technologiczny stworzył telefon, w którym relacja ceny do jakości jest zaskakująca. Otrzymujemy militarny standard odporności, co oznacza, że urządzenie jest odporne na wstrząsy, zanurzenie w wodzie, deszcz, upadki, co może być dość istotne w kontekście użytkowania smartfona przez młodego człowieka.

Ponadto znajdziemy w nim funkcjonalności premium dotychczas dostępne w produktach o dwukrotnie lub trzykrotnie większej cenie (LG K40 kosztuje znacznie mniej niż 1000 zł). Są to między innymi dedykowany przycisk Asystenta Google, algorytmy sztucznej inteligencji wspomagające fotografowanie. Główny aparat to 16MP z szybkim autofokusem, zaś przedni to aż 8MP z dodatkowym fleszem, co umożliwia jeszcze lepsze robienie selfie nawet w ciemnym otoczeniu. Nowoczesny, uniwersalny i ładny design, duży wyświetlacz i… mamy trafiony prezent komunijny.

Konsola do gier

Mnóstwo dzieci fascynuje się alternatywnym światem online, w którym można wcielić się w różne role, współtworzyć światy, oddawać się fascynującej rozrywce gier komputerowych. Jeśli wiemy, że dziecko, którego gośćmi będziemy, również lubi oddawać się jej, możemy zdecydować się na zakup konsoli do gier. Warto tę decyzję skonsultować z rodzicami, ponieważ mogą uważać, że na taki zakup jest za wcześnie. Decydując się za konsolę którejś z wiodących marek, liczmy się z wydatkiem od ok. 1500 zł w górę. Nie wypada przecież podarować konsolę bez żadnej gry na start.

Ceny gier bywają różne, zaczynają się zazwyczaj w okolicach 100 zł do ok. 250 zł za popularne tytuły czy 300-400 zł za edycje limitowane. Mamy do wyboru gry przygodowe, których bohaterami są ludziki Lego lub postaci z bajek, gry zręcznościowe, RPG, osadzone w fantastyce czy życiu codziennym. Ciekawą opcją są gry, w których możemy użyć kontrolera ruchów (ok. 600 zł za parę).

Wycieczka

Możemy podarować dziecku… mile spędzony czas. Tym samym mamy kilka opcji. Pierwszą jest wycieczka zagraniczna- wakacje lub wizyta w Disneylandzie. W pierwszym przypadku należy pamiętać, by wybrać miejsce oferujące mnóstwo atrakcji dla dzieci. Koszt takiego wyjazdu bywa różny, jednak w każdym przypadku dość spory. Sam bilet wstępu do świata bajek Disneya kosztuje od ok. 700 zł na dwa-trzy dni. Doliczyć do tego należy przelot, zakwaterowanie, jedzenie.

Decyzja zorganizowania wyjazdu w Polsce również może być ciekawym pomysłem na prezent. Park rozrywki, pobyt nad morzem połączony z koncertem ulubionego artysty, odwiedzenie westernowego świata z możliwością wcielenia się w jednego z kowbojów. Wszystko jest kwestią naszej wyobraźni i funduszy, którymi dysponujemy.

Inne pomysły na prezenty

Opcji prezentów komunijnych jest naprawdę wiele. Pierwszą grupą są gadżety technologiczne: dron, smartwatch, kamerka sportowa, tablet, głośnik bluetooth, słuchawki bezprzewodowe, wyposażenie gamingowe. Zwykle cena takich urządzeń jest dość wysoka. Druga to bardziej tradycyjne prezenty takie jak na przykład zegarek. Możemy rozważyć sprzęt sportowy adekwatny do zainteresowań dziecka przystępującego do I. Komunii Świętej np. rękawice bokserskie lub bramkarskie, rakieta do tenisa ziemnego, sprzęt wspinaczkowy lub downhillowy rower.

Jedno jest pewne. Przy wyborze prezentu należy kierować się nie tylko panującymi trendami, ale przede wszystkim wypada podejść bardzo indywidualnie do dziecka i jego hobby. Nie zapominajmy również o kartce okolicznościowej, być może nawet o jakimś okolicznościowym dodatku do prezentu, np. ilustrowanej Biblii dla najmłodszych, medaliku, kartce z odręcznie wypisanymi życzeniami.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze