1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Koralowa czerwień-najmodniejszy kolor 2012 roku

Koralowa czerwień-najmodniejszy kolor 2012 roku

Dulux, materiały prasowe
Dulux, materiały prasowe
Radość, optymizm, energia. W 2012 roku świat będzie stymulował nas do działania i odkrywania nowych możliwości. W palecie barw przełoży się to na kolory pełne charakteru i znaczenia.

Właśnie dlatego Kolorem Roku 2012 została Głębia Koralu  – kwiecista, nasycona, żywa, soczysta czerwień. Ten promienny odcień wytypowany został przez Colour Futures™, zespół ekspertów marki Dulux®.

Głębia Koralu – synteza realności i fantazji

W 2012 roku cały świat stanie przed nami otworem. Naczelną zasadą będzie tworzenie nowych wartości z tych, które dobrze znamy. Rzeczywistość odkrywać będziemy na nowo, w utartych schematach znajdziemy śmiałe zasady, otworzymy oczy na nieznane  i niezbadane. Będzie to rok energii, siły, optymizmu i dynamiki.

W palecie kolorystycznej cechy te odzwierciedla czerwień, Głębia Koralu. Kolor Roku 2012 jest zarazem kapryśny i poważny, dynamiczny i delikatny. Na całym świecie czerwień  ma własną symbolikę. W Chinach oznacza powodzenie, w Indiach to synonim szczęścia  oraz zrozumienia w małżeństwie. W Polsce czerwień kojarzona jest z namiętnością.

</a>

Jak wiele miałaby znaczeń – zawsze przyciąga uwagę i skupia na sobie spojrzenia innych. Mimo, że jest to barwa niezwykle indywidualna, jedno jest stałe – czerwień zawsze motywuje do działania. We wnętrzach barwa ta stymuluje do zabawy, łączenia  jej z innymi kolorami i materiałami, do tworzenia nowych, niespodziewanych aranżacji. Głębia Koralu sprawdza się zarówno, jako drobny akcent dekoracyjny, jak również barwa dominująca, pokrywająca całą ścianę. Kolor ten kreuje nastrój, rozgrzewa, może być kontrastem dla innych barw, wydobywając i podkreślając ich głębię. Ta czerwień jest bardzo plastyczna: może uspokajać lub wzbudzać emocje, jest łagodna lub zdecydowana – wszystko zależy od kolorów, z którymi zostanie zestawiona.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze