1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Cosmopolitan Twarda 2/4 – architektura z najwyższej półki

Cosmopolitan Twarda 2/4 – architektura z najwyższej półki

fot. materiały prasowe
13 października br. w obecności Prezydent m.st. Warszawy – Hanny Gronkiewicz-Waltz, światowej sławy architekta – Helmuta Jahna i Michała Borowskiego – prezesa Tacit Development odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego inwestycji Cosmopolitan Twarda 2/4.

Podczas uroczystości po raz pierwszy w Polsce podziwialiśmy niezwykłą prezentację: hologramowy obraz inwestycji zbudowany na bazie wizualizacji. Realistyczna, trójwymiarowa animacja pokazała dokładnie, jak w nieodległej przyszłości – w drugiej połowie 2013 roku – będzie wyglądał budynek biurowo-apartamentowy w centrum Warszawy przy ul. Twardej. Nigdy wcześniej inwestycja deweloperska w Polsce nie została przedstawiona w podobny sposób.

Atrakcją była również ekspozycja obrazująca panoramę miasta – widok z okien mieszkań na wyższych piętrach. Zdaniem Michała Borowskiego, prezesa Tacit Development Polska, Cosmopolitan Twarda 2/4 to niecodzienny przykład wybitnej architektury:

To ważne z urbanistycznego punktu widzenia. Nasz budynek to również przykład skrupulatnie przemyślanego, wyjątkowego komfortu wnętrz, co z kolei istotne jest dla przyszłych mieszkańców naszego domu. To dom jedyny w swoim rodzaju, korzystający z walorów ścisłego centrum Warszawy, ale i kameralnego sąsiedztwa placu Grzybowskiego. Wszędzie stąd blisko. Czuje się tu wielkomiejską atmosferę, ale spokój i odpoczynek są również na wyciągnięcie ręki. Cosmopolitan Twarda 2/4 stanie się jednym z symboli nowoczesnej Warszawy i ikoną dynamicznych zmian na lepsze zachodzących w jej sercu.

Wtóruje mu projektant budynku, architekt Helmut Jahn:

Warszawa wciąż rozwija się w zaskakującym tempie. Pojawia się tu coraz więcej dobrej architektury na światowym poziomie. Zrobiliśmy wszystko, aby nasz budynek również był przykładem takiej staranności.

Pierwsi lokatorzy Cosmopolitan Twarda 2/4 wprowadzą się do swoich apartamentów w drugiej połowie 2013 roku. W lutym 2012 roku rozpocznie się sprzedaż mieszkań. Część z nich ma już wstępne rezerwacje. W budynku powstaną 252 apartamenty w standardzie „pod klucz” w trzech różnych stylach wykończenia wnętrz. Inwestycja jest finansowana z pieniędzy grupy kapitałowej, w której skład wchodzi spółka Tacit Development Polska. Udziałowcami Grupy są Grzegorz Jankilewicz i Sławomir Smołokowski, współwłaściciele  firmy energetycznej Mercuria Energy Group.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze