1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Lista nieszczęść – nie spodziewasz się, ale możesz dostać pomoc z odszkodowania

W ramach ubezpieczenia mieszkaniowego można uzyskać dodatkowe środki pieniężne w sytuacjach pozornie niezwiązanych z kwestiami mieszkaniowymi. (Fot. materiały prasowe)
Ubezpieczenie mieszkaniowe zwykle kojarzy się z możliwością uzyskania rekompensaty z tytułu kradzieży lub zdarzeń losowych (np. powodzi, pożaru) zaistniałych w obrębie miejsca zamieszkania. Nawet nie przypuszczamy, że w jego ramach można uzyskać dodatkowe środki pieniężne w sytuacjach pozornie niezwiązanych z kwestiami mieszkaniowymi. Zakres ubezpieczenia może rozciągać się niemal na wszystkie aspekty życia prywatnego klienta.

Dla ciebie i twoich najbliższych

Szerokie ubezpieczenie mieszkaniowe przydaje się w różnych sytuacjach. Z pochodzących z niego środków możesz pokryć koszty przypadkowego zalania sąsiada lub zrekompensować uszczerbek na zdrowiu osoby pogryzionej przez twojego psa. Dobre ubezpieczenie nie ogranicza się do wnętrza domu czy mieszkania, ale często dotyczy także ich otoczenia, jak na przykład ogrodu czy garażu. Warto mieć z tyłu głowy, że meble ogrodowe czy grill gazowy obejmowane są dodatkowym ubezpieczeniem od kradzieży, a roślinność w ogrodzie można ubezpieczyć przed skutkami sił natury takich jak deszcz nawalny, uderzenie pioruna, silny wiatr, a nawet jeśli nasze krzewy zostaną zniszczone przez pojazd mechaniczny.

O tym, jak zła pogoda może wpłynąć na ogród i jego wyposażenie, przekonała się klientka Warty – pani Maria z Wieliczki. Gwałtowne letnie wichury zniszczyły i powaliły prawie wszystkie ozdobne drzewka w jej ogrodzie. Co więcej, zniszczeniu uległy także altanka ogrodowa i komplet wypoczynkowy. Na szczęście pani Maria mogła skorzystać ze swojego ubezpieczenia małej architektury oraz roślinności ogrodowej. Po kontakcie z ubezpieczycielem klientka szybko uzyskała wszystkie potrzebne informacje, aby uzyskać środki pieniężne na pokrycie poniesionych strat. Więcej historii z pozytywnych zakończeniem przeczytasz na stronie .

Wycieczki rowerowe

Jazda na rowerze należy do jednych z najpopularniejszych i najprzyjemniejszych aktywności. Niestety ma również swoje mniej przyjemne oblicze… Przewróciłeś się na rowerze i doznałeś poważnych obrażeń ciała? A może to twój pojazd wymaga natychmiastowej interwencji mechanika? Korzystając z ubezpieczenia roweru poza domem, możesz liczyć na fachową pomoc medyczną dla siebie oraz techniczną dla swojego jednośladu. Przekonał się o tym pan Marcin z Wrocławia, który w ramach ubezpieczenia domu po wypadku na rowerze uzyskał od ubezpieczyciela dodatkowe środki pieniężne na rekonwalescencję oraz serwis uszkodzonego pojazdu.

Finanse domowe

Opłaty za czynsz i media pochłaniają znaczną część domowego budżetu. Jak ustrzec się przed sytuacją, w której nie będziemy w stanie wywiązać się z zobowiązań finansowych? Można skorzystać z ubezpieczenia. Na przykład wybierając ubezpieczenie Warty uwzględniające opcję utraty pracy, zapewniasz sobie spokojny sen i minimum obaw o przyszłość – jak w przypadku pana Jana z Gdańska. Jeszcze kilka miesięcy temu nic nie wskazywało na to, że jego zakład pracy zbankrutuje, a on sam będzie miał problem ze znalezieniem zatrudnienia. Na szczęście ubezpieczenie mieszkaniowe Warty pozwoliło mu na terminowe spłacenie wszystkich zobowiązań względem dostawców gazu, energii elektrycznej czy usług telekomunikacyjnych. To ubezpieczenie ma jaszcze inne ciekawe rozwiązanie i chroni finansowo w zakresie utraty czynszu (zapewnia ciągłość dochodów, nawet jeśli wynajmowane mieszkanie uległo zniszczeniu) oraz straty pieniędzy z karty płatniczej, jeśli dostanie się w niepowołane ręce – w ramach ubezpieczenia przy nieuprawnionym użyciu karty możesz liczyć na zwrot gotówki.

Sprzęt poza domem

Przenośne urządzenia, takie jak laptop czy smartfon, narażone są na ryzyko uszkodzenia, zagubienia lub kradzieży także poza domem. W takim przypadku ubezpieczyciel wypłaci ci środki na naprawę sprzętu lub jego wymianę. Przekonał się o tym pan Marek z Poznania, który w trakcie wycieczki po górach miał nieszczęśliwy wypadek i stracił przytomność, a gdy się ocknął, zorientował się, że jego nowiutki aparat został skradziony. Odszkodowanie za ten sprzęt uzyskał z Warty szybko i bez zbędnych formalności.

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze