1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. WOŚP 2021 - najciekawsze aukcje od serca na Allegro

WOŚP 2021 - najciekawsze aukcje od serca na Allegro

WOŚP 2021 - Jurek Owsiak dyryguje Orkiestrze od blisko 30 lat. (Fot. materiały prasowe) aukcje od serca na Allegro
WOŚP 2021 - Jurek Owsiak dyryguje Orkiestrze od blisko 30 lat. (Fot. materiały prasowe) aukcje od serca na Allegro
Zobacz galerię 17 Zdjęć
Finał z głową! – to hasło przewodnie tegorocznej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która już po raz 29. zjednoczy miliony Polaków. Tym razem bowiem dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

29. Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia. Transmisja internetowa ruszy już 30 stycznia wieczorem. Głównym punktem działań WOŚP w Warszawie, po rocznej przerwie, będą znów okolice Pałacu Kultury i Nauki.

WOŚP można wspierać na wiele różnych sposobów – między innymi wrzucając pieniądze do puszek, wpłacając na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także kupując przedmioty wystawione na charytatywnych aukcjach Allegro - platforma wspiera WOŚP od początku swojego istnienia. 20 lat współpracy przełożyło się na niemal 80 mln zł przekazanych na konto Fundacji WOŚP. Dotychczas (27 stycznia 2021, przyp.redakcji) zebrano już 11 092 245 zł w 206230 aukcjach. Kwota jest wyższa niż rok temu w momencie zakończenia dnia 28. Finału. Wśród przedmiotów licytacji można znaleźć rękodzieło, rzeczy z ciekawą historią, ale także warsztaty i niecodzienne atrakcje. Aukcje wystawiają osoby prywatne, sztaby, firmy, artyści, celebryci, politycy i ambasadorzy - różnorodność jest ogromna. Oto kilka aukcji, które przyciągnęły nie tylko naszą uwagę.

WOŚP 2021 - najciekawsze aukcje na Allegro

1. Kosmiczne, złote buty ozdobione rysunkami Jana Bajtlika

Absolutnie niezwykłe męskie buty ozdobione charakterystyczną kreską artysty Jana Bajtlika. Na lewym bucie wymalował postacie Marii Skłodowskiej-Curie i Jurka Owsiaka wznoszących toast w chemicznych probówkach, planetę Mars z flagą WOŚP i numerem 29. Finału, oraz swojego psa Kluskę wśród komet i gwiazd. Na prawym bucie widnieje sylwetka Mikołaja Kopernika pokazującego swoją teorię Ziggy Stardustowi z charakterystyczną błyskawicą na twarzy i gitarą elektryczną, której wzmacniacz z napisem “WOŚP” podłącza świstak oraz rakieta z numerem “29”. Wszystkie postacie na skafandrach mają puszki na datki oraz serduszka.

WOŚP 2021 - Jan Bajtlik przy pracy nad kosmicznymi butami, które wystawił na aukcji Rzeczy od serca. (Fot. materiały prasowe) WOŚP 2021 - Jan Bajtlik przy pracy nad kosmicznymi butami, które wystawił na aukcji Rzeczy od serca. (Fot. materiały prasowe)

2. Kostium krewetki z programu "MasterChef Junior" od Michela Morana

Oryginalny kostium krewetki z 6. edycji programu "MaserChef Junior". Wyjątkowy, bo uszyty na miarę, specjalnie dla Michela Morana, francuskiego restauratora i mistrza kuchni.

WOŚP 2021 - Michel Moran występował w tym kostiumie w czasie 6.edycji programu Master Chef Junior. (Fot. materiały prasowe) WOŚP 2021 - Michel Moran występował w tym kostiumie w czasie 6.edycji programu Master Chef Junior. (Fot. materiały prasowe)

3. Fotel, będący pamiątką z urodzin Janusza Gajosa

Aktor otrzymał go 10 lat temu, w trakcie zdjęć do filmu Ryszarda Bugajskiego „Układ zamknięty”. Teraz Janusz Gajos przekazuje gona rzecz aukcji WOŚP. „Bądźcie hojni i wszystkiego najlepszego na święta i Nowy Rok. Niech nas opuszczą wszystkie wirusy” – życzy Janusz Gajos.

WOŚP 2021 - Janusz Gajos wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, przeznaczając na aukcję pamiątkowy fotel. (Fot. materiały prasowe) WOŚP 2021 - Janusz Gajos wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, przeznaczając na aukcję pamiątkowy fotel. (Fot. materiały prasowe)

4. Rakieta z French Open oraz pamiątkowa piłka z autografem Igi Świątek

Iga Świątek, zwyciężczyni French Open 2020 podarowała na aukcje WOŚP jedną z sześciu rakiet, którymi rozgrywała mecze w czasie pamiętnego turnieju. Do rakiety jest dołączona pamiątkowa piłka, która niesie ze sobą wyjątkową atmosferę kortów Rolanda Garrosa.

WOŚP 2021 - rakieta od Igi Świątek to niezwykła pamiątka nie tylko dla fanów tenisa. (Fot. materiały prasowe) WOŚP 2021 - rakieta od Igi Świątek to niezwykła pamiątka nie tylko dla fanów tenisa. (Fot. materiały prasowe)

5. Kuferek pełen muzyki od Marka Niedźwieckiego

Najsłynniejszy dziennikarz muzyczny od 33 lat zbiera płyty kompaktowe i dla zwycięzcy aukcji wybrał 30 tych najlepszych, najbardziej ulubionych. Wiele z płyt opatrzonych jest autografami wykonawców! „To będzie na pewno fajna sprawa, posłuchać sobie płyt z kolekcji Marka Niedźwieckiego, więc polecam!” – tak do aukcji namawia Marek Niedźwiecki.

WOŚP 2021 - Marek Niedźwiecki na aukcję WOŚP kolekcję płyt. (Fot. materiały prasowe) WOŚP 2021 - Marek Niedźwiecki na aukcję WOŚP kolekcję płyt. (Fot. materiały prasowe)

6. Sprzątanie mieszkania od Andrzeja Chyry

Niecodzienna okazja do osobistego spotkania z Andrzejem Chyrą! Aktor proponuje zwycięzcy aukcji sprzątanie mieszkania . „Myślę, że poradzę sobie w każdych warunkach” – podkreśla Andrzej Chyra, czekając na propozycje kwot aukcji, z której uzyskana suma trafi na rzecz WOŚP.

WOŚP 2021 - Andrzej Chyra nie boi się żadnych wyzwań, zwycięzcy akcji WOŚP wyczyści mieszkanie na błysk. (Fot. materiały prasowe) WOŚP 2021 - Andrzej Chyra nie boi się żadnych wyzwań, zwycięzcy akcji WOŚP wyczyści mieszkanie na błysk. (Fot. materiały prasowe)

7. Kurtka z autografami znanych osób od Kayah

Kayah przekazuje na aukcję na rzecz WOŚP wyjątkową kurtkę na której znajdują się podpisy znanych osób, między innymi: Jolanty Kwaśniewskiej, Beaty Kozidrak, Kasi Kowalskiej, Pezeta, Viki Gabor, Adama Sztaby. Do kurtki dołożony zostanie specjalny pendrive z nagraniami osób składających autografy na kurtce. „Zawsze czekam na początek stycznia, bo wtedy okazuje się, że tylu wspaniałomyślnych ludzi chce pomagać innym razem z Jurkiem Owsiakiem” – mówi Kayah.

WOŚP 2021 - kurtka zostanie wręczona zwycięzcy aukcji WOŚ osobiście przez Kayah. (Fot. materiały prasowe) WOŚP 2021 - kurtka zostanie wręczona zwycięzcy aukcji WOŚ osobiście przez Kayah. (Fot. materiały prasowe)

8. Wrocławski Krasnal z wizerunkiem Jurka Owsiaka

Krasnale opanowały Wrocław - stały się symbolem miasta. Teraz pojawia się okazja, żeby wylicytować kolejnego krasnala przedstawiającego Jurka Owsiaka i jego największe w Polsce Serce WOŚP. Krasnal projektu artystki, rzemieślniczki Beaty "Beby" Zwolańskiej - Hołod, powstał w jej pracowni. Figura ma ok. 50 cm wysokości i została wykonana z brązu.

WOŚP 2021 - powstały dwa krasnale z wizerunkiem Jerzego Owsiaka powstały dwa: jeden z nich trafił do rąk Jurka Owsiaka i Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - będzie witał gości odwiedzających Fundację. WOŚP 2021 - powstały dwa krasnale z wizerunkiem Jerzego Owsiaka powstały dwa: jeden z nich trafił do rąk Jurka Owsiaka i Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - będzie witał gości odwiedzających Fundację.

9. Spacer po Puszczy Białowieskiej z Adamem Wajrakiem

Spotkanie z autorem książek, dziennikarzem "Wyborczej" i obrońcą Puszczy. Plus jeden nocleg w Białowieży dla czterech osób w dogodnym dla obu stron terminie (z uwzględnieniem obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią).

WOŚP 2021 - dla zwycięzców licytacji mamy też zestaw książek autorstwa Adama Wajraka z autografem. (Fot. materiały prasowe) WOŚP 2021 - dla zwycięzców licytacji mamy też zestaw książek autorstwa Adama Wajraka z autografem. (Fot. materiały prasowe)

10. Możliwość nadania nazwy pociągu na wybranej trasie

Na aukcjach WOŚP  pojawiają się także niecodzienne oferty, jak na przykład ta - zwycięzca aukcji ma prawo do nadania nazwy dotyczy pociągów uruchamianych w regularnym rozkładzie jazdy pociągów 2020/21 Kolei Wielkopolskich. Nazwa pociągu będzie wyeksponowana na przedniej oraz bocznych elektronicznych tablicach kierunkowych pojazdu, na drukowanych oraz elektronicznych rozkładach jazdy pociągów, na pragotronach, na stacjach, gdzie urządzenia te są zamontowane, a także będzie wygłaszana w komunikatach głosowych zapowiadających pociągi na stacjach.

WOŚP 2021 - pociąg z nazwą nadaną przez zwycięzcę licytacji WOŚP będzie kursował w Wielkopolsce.(Fot. materiały prasowe) WOŚP 2021 - pociąg z nazwą nadaną przez zwycięzcę licytacji WOŚP będzie kursował w Wielkopolsce.(Fot. materiały prasowe)

11. Warsztaty kuchni tajskiej od Darii Ładochy

Spotkanie z Darią Ładochą połączone z warsztatami tajskiej kuchni. Warsztaty mogą odbyć się na dwa sposoby. Online, kiedy zwycięzca aukcji zbierze swoich znajomych i połączy się na wideorozmowie z Darią Ładochą lub w tradycyjny sposób twarzą w twarz, w uzgodnionym ze zwycięzcą aukcji terminie i miejscu wskazanym przez Darię Ładochę.

WOŚP 2021 - najciekawsze aukcje od serca na Allegro WOŚP 2021 - najciekawsze aukcje od serca na Allegro

12. Spotkanie z Panią Swojego Czasu, czyli Olą Budzyńską

Ola Budzyńska, twórczyni marki Pani Swojego Czasu, autorka, blogerka, przedsiębiorczyni, zapewnia apartament, a w nim czekoladę, wino oraz kawę i herbatę. W ramach czasu spędzonego w Krakowie pokaże zwycięzcy ulubione miejsca w Krakowie i zapewni inne wspólne atrakcje, między innymi kolację i wieczór filmowy. „Licytujcie dużo, licytujcie hojnie, to wszystko idzie na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy” – przypomina Ola Budzyńska.

WOŚP 2021 - Pani Swojego Czasu deklaruje, że zwycięzcy poświeci sporo… czasu. (Fot. materiały prasowe) WOŚP 2021 - Pani Swojego Czasu deklaruje, że zwycięzcy poświeci sporo… czasu. (Fot. materiały prasowe)

13. Portret Agnieszki Osieckiej autorstwa Iwony Chmielewskiej

Ta aukcja jest nam szczególnie bliska, bowiem ten portret Agnieszki Osieckiej: "Na całych jeziorach ty" powstał na zamówienie "Zwierciadła". Ukazał się we wrześniowym numerze obok artykułu "Nie mogę być ptakiem uwięzionym".

WOŚP 2021 - Portret będzie sygnowany, na życzenie artystka wykaligrafuje specjalną dedykację. (Fot. materiały prasowe) WOŚP 2021 - Portret będzie sygnowany, na życzenie artystka wykaligrafuje specjalną dedykację. (Fot. materiały prasowe)

14. Remigiusz Grzela "Z kim tak ci będzie..." z autografem

Kolejna aukcja bliska naszemu serca, ponieważ Remigiusz Grzela, autor książki "Z kim tak ci będzie" o związku Kaliny Jędrusik i Stanisława Dygata to stały współpracownik naszego pisma. Remigiusz Grzela obala w książce mit o tym, że błyskotliwy pisarz stworzył kobietę wampa. Tworzy jednocześnie wielowymiarową opowieść o pięknej, ale i niszczycielskiej miłości. Przygląda się karierom obojga, ich związkom, brzemiennym w skutkach decyzjom i wyborom. Zastanawia się, dlaczego nie poznano się na talencie Kaliny i z jakich powodów pisarz tak wybitny i aktualny jak Dygat przebywa obecnie w literackim czyśćcu.

WOŚP 2021 - Książka o niezwykłym związku ludzi, którzy byli dla siebie stworzeni. I byli dla siebie przekleństwem. (Fot. materiały prasowe) WOŚP 2021 - Książka o niezwykłym związku ludzi, którzy byli dla siebie stworzeni. I byli dla siebie przekleństwem. (Fot. materiały prasowe)

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze