1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

To jest modne – kolorowe szkło 

(Fot. Westwing)
Zobacz galerię 16 Zdjęć
Delikatne, cieniowane, podobne do bańki mydlanej albo w intensywnych barwach – kolorowe szkło to silny wnętrzarski trend. Wazony, dekoracje, zastawa stołowa i lampy z kolorowego szkła dodają uroku wszystkim aranżacjom.

Najpopularniejszą dekoracją wykonaną z cienkiego, kolorowego szkła, są wazony. Ich różnorodność sprawia, że stają się wspaniałym dopełnieniem każdego wnętrza. Szkło jest elementem dekoracyjnym, typowym dla nowoczesnych pomieszczeń. W wersji kolorowej świetnie sprawdzi się także jako ozdoba w rustykalnym salonie pełnym drewna. Architekci i projektanci zgodnie podkreślają, że kolorowe szkło będzie pięknym dodatkiem do każdego rodzaju mieszkania. Niezależnie od tego, czy jest to rzucający się w oczy jaskrawy lub neonowy kolor na tle stylu skandynawskiego, czy subtelny dodatek w kobiecym i delikatnym mieszkaniu – kolorowe szkło stanowi świetną dekorację w każdym pomieszczeniu.

Głębia i mnogość kolorów pozwalają nam na łączenie kilku dekorów jednocześnie. Od razu robi się bardziej optymistycznie.

Kolorowe wazony swój złoty okres miały już w latach 70., kiedy kolorowe szkło ozdabiało kredensy naszych dziadków. Obecnie trend ten przeżywa wielkie odrodzenie.
Delikatne szkło w odcieniach zieleni, różu czy czerwieni to świeży i lekki powiew lata – potrzebny zwłaszcza w czasie jesienno-zimowego okresu. Ciepłe i malownicze barwy pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Natomiast kolorowe szkło nadaje lekkości i świeżości całemu wnętrzu.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze