1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Miłość, która wywraca kanony do góry nogami

Wojtek Sawicki i Agata Tomaszewska poznali się trzy lata temu, a od września tego roku są parą narzeczonych. (Fot. screen Instagram @lifeonwhlz)
On jest nagi i z zamkniętymi oczami wtula się w nią całym ciałem, ona leży rozluźniona i pewnym wzrokiem patrzy prosto w obiektyw aparatu. Byłoby to zwykłe zdjęcie zakochanej pary, gdyby nie jego niezwykli bohaterowie – Agata Tomaszewska i Wojtek Sawicki, który choruje na dystrofię mięśniową Duchenne'a.

„Jeśli ktoś miał kiedykolwiek wystąpić nago w Tygodniku Powszechnym, to chyba tylko ja” – napisał żartobliwie na swoim Facebooku Wojtek Sawicki, który prowadzi konto na Instagramie z ponad 100 tys. obserwujących (@lifeonwhlz), jest dziennikarzem muzycznym i przez wiele lat był redaktorem naczelnym portalu Porcys.

Razem ze swoją narzeczoną Agatą Tomaszewską udzielił wywiadu „Tygodnikowi Powszechnemu”, w którym opowiedzieli historię ich związku. Ta absolutnie niesamowita historia została zilustrowana zdjęciem autorstwa Renaty Dąbrowskiej i to właśnie ono wzbudziło największe emocje. Agata i Wojtek leżą na nim przytuleni, ona jest ubrana, on – całkowicie nagi, ma obok siebie respirator, dzięki któremu oddycha. Fotografia powstała wskutek inspiracji słynnym portretem Yoko Ono i Johna Lennona.

Głośne zdjęcie Wojtka i Agaty autorstwa fotografki Renaty Dąbrowskiej ukazało się w świątecznym wydaniu "Tygodnika Powszechnego". (Fot. screen ze strony Tygodnika Powszechnego)

„Ta inspirowane kultowym portretem Yoko Ono i Johna Lennona fotografia mówi o naszej miłości więcej niż tysiąc słów. Nasze uczucie jest jak to zdjęcie – szczere, odważne i głębokie” – napisał Wojtek pod zdjęciem na swoim profilu Facebookowym. „Niemniej mieliśmy trochę wątpliwości, czy na pewno warto dzielić się czymś tak intymnym. Ale po trudnych i burzliwych rozmowach zdecydowaliśmy się na publikację. W końcu jesteśmy tu po to, żeby zmieniać świat, wywracać kanony do góry nogami. Poza tym tytułem naszej rozmowy jest „I niech mówią, co chcą”. Mówcie więc, a my zajmiemy się naszą miłością” – dodał.

Wojtek od wczesnego dzieciństwa choruje na dystrofię mięśniową Duchenne’a. To bardzo rzadka i nieuleczalna genetyczna choroba, która prowadzi do całkowitej utraty władzy nad ciałem. Objawia się u jednego na 3500 chłopców. Wojtek przez wiele lat ukrywał chorobę, również będąc już redaktorem naczelnym jednego z najbardziej znanych w naszym kraju serwisów o muzyce niezależnej, komunikując się z ludźmi wyłącznie przez Internet. W 2019 roku postanowił obrać zupełnie inny kierunek – ujawnił i publicznie opowiedział o tym, jak wygląda jego życie. Od tamtej pory prężnie działa, głównie w Internecie, w celu zmiany społecznego postrzegania osób z niepełnosprawnościami. Wojtek i Agata poznali się trzy lata temu, a od września tego roku są parą narzeczonych.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze