1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Balony jako sprawdzone dekoracje sali weselnej – czy nadal warto się na nie decydować?

(Fot. materiały partnera)
Planując wystrój sali weselnej, każda para młoda marzy o idealnej realizacji swojej wizji. W dzisiejszych czasach jest to jak najbardziej możliwe, gdyż mamy do wyboru tak liczne dekoracje sali weselnej, że bez większego problemu znajdziemy wśród nich akcesoria i dodatki zgodne z naszym zamysłem i poczuciem estetyki. Jednymi z najchętniej wybieranych od lat dekoracji lokalu weselnego są balony. Oprócz klasycznych dodatków znajdziemy je także w wielu bardziej lub mniej nowoczesnych formach, które pozwolą na stworzenie wymarzonego klimatu na każdej sali weselnej.

Czy balony na wesele są nadal w trendach?

Balony na wesele kojarzą się głównie z hucznymi zabawami weselnymi w swojskich klimatach organizowanymi w latach 90. XX w. i na samym początku XIX w. Oprócz wesel balony były także chętnie wybierane i wykorzystywane na wiele innych okazji, w tym podczas urodzin, imienin, chrzcin i wielu innych okoliczności wymagających odpowiedniej oprawy wizualnej. Z biegiem czasu klasyczne balony zaczęły nieco kojarzyć się z kiczem, przez co wiele par młodych zdecydowało się z nich rezygnować. Warto mieć jednak świadomość, że dzisiejsze balony są dostępne w wielu różnych opcjach i wcale nie muszą przypominać klasycznych, białych akcesoriów, które widywaliśmy na zabawach weselnych jako dzieci.

Balony weselne dzielą się na dwie podstawowe kategorie – balony lateksowe i foliowe. Te pierwsze wykonane są na bazie wytrzymałego lateksu, który gwarantuje im trwałość oraz utrzymywanie formy nawet do 2 miesięcy. Ich atutem jest także niska podatność na pękanie, przez co balony lateksowe mogą z powodzeniem zostać wykorzystane zarówno jako dekoracje sali weselnej, jak i ozdoby na samochód ślubny. Balony foliowe natomiast są wyprodukowane z błyszczącej folii oraz mogą posiadać bardzo różne kształty – te dekoracje sali weselnej kupimy m.in. w formie serca, gwiazd, a nawet tematycznych napisów.

(Fot. materiały partnera)

Sprawdź ofertę dekoracji sali weselnej pod adresem: www.produkty.weselezklasa.pl/kategoria/23/dekoracje-sali-weselnej/

Jak wybrać odpowiednie balony i dopasować je do wystroju sali weselnej?

Balony na wesele mogą być przezroczyste i wypełnione konfetti, brokatem, a także żywymi roślinami. Bardzo popularne są także balony, które zamiast powietrzem wypełnione są helem, dzięki czemu samoczynnie unoszą się ponad stołami lub mogą zostać przymocowane do ścian, krzeseł i innych dekoracji. Balony możemy wykorzystać także do stworzenia tzw. ścianki weselnej, która będzie stanowiła piękne tło dla ślubnych fotografii. Balonowe napisy z kolei w efektowny sposób uzupełnią inne dekoracje stołu weselnego, jeszcze silniej podkreślając jego odświętny charakter.

Decydując się na ich wybór, warto zamówić takie rozwiązania, które będą stylistycznie dopasowane do motywu przewodniego zabawy weselnej. Klasyczne, białe balony to dekoracje sali weselnej, które idealnie sprawdzą się na zabawę utrzymaną w stylistyce klasycznej lub minimalistycznej. Błyszczące złote i srebrne balony – lub ich odpowiedniki wypełnione połyskującymi drobinkami – będą z kolei idealnym dopełnieniem zabawy w stylu glamour. Balony wypełnione roślinami lub z girlandami zamiast wstążek świetnie sprawdzą się natomiast na przyjęciach weselnych w stylu rustykalnym i boho.

(Fot. materiały partnera)

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze