1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

World Press Photo 2022 – pierwszy etap konkursu za nami [Galeria zdjęć]

World Press Photo 2022 etap regionalny; Boję się iść do szkoły. Porwania uczniów przez grupy islamistów i uzbrojone gangi uderzają w szkoły w Nigerii. (Fot. Sodiq Adelakun Adekola, Agence-France Presse)
Zobacz galerię 10 Zdjęć
Pierwszy etap tegorocznej edycji World Press Photo za nami. Poznaliśmy autorów najlepszych zdjęć prasowych z Afryki, Azji, Europy, Ameryki Północnej i Środkowej, Ameryki Południowej oraz Azji Południowo-Wschodniej i Oceanii.

World Press Photo 2022, prestiżowy konkurs fotograficzny nagradzający najlepsze zdjęcia prasowe, ma w tym roku nieco inną formułę. Konkurs został podzielony na regiony, aby zapewnić bardziej zróżnicowaną perspektywę i uwzględnić zapis wydarzeń z całego świata.

Członkowie jury regionalnych wyłonili 24 marca najlepsze zdjęcia w kategoriach: zdjęcie pojedyncze, fotoreportaż, projekt długoterminowy oraz technika dowolna z każdego z sześciu regionów: Afryki, Azji, Europy, Ameryki Północnej i Środkowej, Ameryki Południowej oraz Azji Południowo-Wschodniej i Oceanii. Nagrodzono 24 fotografów i fotografek z 23 krajów. Będą się oni ubiegali o nagrodę główną w kolejnym etapie konkursu. Jego wyniki poznamy 7 kwietnia. Nagrodzone zdjęcia będzie można oglądać na wystawie „World Press Photo Exhibition 2022” w różnych miastach na świecie, a w Polsce, w maju, w siedzibie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Tegorocznej edycji World Press Photo przewodniczy Rena Effendi, wybitna fotografka z Azerbejdżanu, która swoje zdjęcia publikowała m.in. w „National Geographic”, „Time Magazine” i „Le Monde”.

W naszej galerii zdjęć możecie zobaczyć wybrane fotografie nagrodzone w etapie regionalnym. Więcej zdjęć oraz pełne opisy znajdziecie na stronie www.worldpressphoto.org – warto je przeczytać, aby poznać pełen kontekst opowiadanej obrazami historii.

World Press Photo to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów fotograficzny na świecie. W konkursie organizowanym od 1955 roku wybitni fotografowie, fotoreporterzy i fotoedytorzy nagradzają są najlepsze zdjęcia prasowe dokumentujące wydarzenia minionego roku.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze