1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Album Isabelle d’Ornano – uczta dla oka i inspiracja dla fanów dekorowania wnętrz

Bogato ilustrowany album „Isabelle d’Ornano. What a Beautiful World”, przeplatany komentarzami hrabiny, jest ucztą dla oka i inspiracją dla fanów dekorowania wnętrz (Fot. Christina Vervitsioti-Missoffe, Yoliko Saito)
Hrabina Isabelle d’Ornano jest wiceprezeską firmy Sisley Paris, którą stworzył jej mąż, hrabia Hubert d’Ornano, potomek Marii Walewskiej. Swoją drugą pasją – sztuką i designem – dzieli się w albumie, który właśnie się ukazał.

Isabelle d’Ornano urodziła się w Warszawie jako hrabianka Potocka w należącym do rodziny pałacu przy Krakowskim Przedmieściu, który jest dziś siedzibą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W czasie drugiej wojny światowej jej rodzice zmuszeni byli opuścić Polskę. Osiedlili się w Hiszpanii, gdzie hrabia Józef Potocki został ministrem pełnomocnym polskiego rządu emigracyjnego. Po studiach w Oksfordzie i ślubie z Hubertem d’Ornano Isabelle zamieszkała w Paryżu, gdzie od 1976 roku wspólnie z mężem tworzyła luksusowe kosmetyki Sisley Paris.

(Fot. Christina Vervitsioti-Missoffe, Yoliko Saito)
(Fot. Christina Vervitsioti-Missoffe, Yoliko Saito)

Hrabina jest we Francji wzorem elegancji i dobrego smaku – apartament rodziny d’Ornano przy Quai d’Orsay w Paryżu znalazł się w albumach poświęconych urządzaniu stylowych wnętrz, a jej nazwisko wielokrotnie trafiało na listę najlepiej ubranych kobiet świata. Dzięki albumowi „What a Beautiful World” możemy zajrzeć do wnętrz prywatnego paryskiego mieszkania rodziny d’Ornano, wypełnionego starymi rodzinnymi portretami i współczesną sztuką, ich sielankowej letniej rezydencji oraz biura firmy, które hrabina urządzała przez lata. Każde z tych miejsc jest inne, magiczne, ilość detali sprawia, że ma się ochotę oglądać zdjęcia godzinami, najlepiej z lupą w dłoni.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze