1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Odra jako osoba prawna – apel do władz kierują między innymi Maciej Stuhr i Katarzyna Nosowska

Akcję „Odra jako osoba prawna” wspierają znane postaci, między innymi Maciej Stuhr, Maja Ostaszewska, Natalia Przybysz, Krzysztof Zalewski, Natalia Grosiak, a także naukowcy i aktywiści. (Fot. screen z YT)
„Jestem rzeką, a rzeka jest mną” – to zdanie, wielokrotnie powtórzone przez osoby apelujące o podpisanie petycji w sprawie uznania Odry za osobę prawną, zapada głęboko w serce. I jest impulsem do aktywnego włączenia się w akcję, która ma chronić nasze wspólne dobro.

Nie sposób pozostać obojętnym wobec katastrofy ekologicznej, która dotknęła w ostatnim czasie Odrę. Wszyscy słyszeliśmy o zanieczyszczonej wodzie i śniętych rybach.
„Śnięte brzmi lepiej, ale znaczy martwe” – te słowa Urszuli Zajączkowskiej, botaniczki, poetki i animatorki kultury, jednej z sygnatariuszek petycji, znacznie lepiej oddają jednak rzeczywistość.

Pozostałe osoby występujące w filmie promującym zbiórkę podpisów pod petycją również nie owijają w bawełnę. Dobitnie podkreślają istotę problemu:

„Gdyby powiedziano ci, że zmarło 200 ton ludzi? Poczuj te słowa” – apeluje Maja Ostaszewska.

„Rzeka jest żywa, tak jak woda jest żywa, tak jak żywe jest twoje ciało, przecież czujesz i potrafisz dostrzec te powiązania” – mówi Katarzyna Nosowska.

Akcję wspierają znane postaci, między innymi Maciej Stuhr, Maja Ostaszewska, Natalia Przybysz, Krzysztof Zalewski, Natalia Grosiak, a także naukowcy i aktywiści.

Robert Rient, prosząc o podpisanie petycji i udostępnianie jej bliskim i znajomych, apeluje o rozpoznanie w Odrze żywej rzeki, której należy się prawo do życia.

Więcej informacji na stronie robertrient.pl. Link do petycji, zamieszczonej na stronie naszademokracja.pl, TUTAJ.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze