1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Jakie libido mają poszczególne znaki zodiaku?

(Fot. iStock)
(Fot. iStock)
Popęd seksualny w astrologii wyznacza żywioł, do którego należy znak, ale także pozycja Marsa w horoskopie urodzeniowym. Listę poziomu libido otwierają znaki ogniste, a zamyka powietrzny Wodnik. Co podnieca znaki zodiaku? Jakie są w łóżku?

Bardzo wysokie libido znaków zodiaku: Słońce i/lub Mars w znakach ognistych, czyli BARAN, STRZELEC i LEW

1. Baran: Znakiem tym rządzi Mars – planeta odpowiadająca za popęd seksualny, więc nic dziwnego, że Baran tak wysoko plasuje się w tym rankingu. Ma dziką, nieokiełznaną naturę, która jest jego niezaprzeczalnym atutem w sypialni. Co podnieca barana? Cieszy się eksperymentami seksualnymi, nawet jeśli nie jest zakochany. A jeśli jest, jego libido naprawdę jest potężne i nie maleje z wiekiem. Baran długo wykazuje młodzieńczy temperament i na seks zawsze ma apetyt.

2. Strzelec: Uwielbia oddawać się miłosnym przygodom w stylu spontanicznym i często na jedną noc. Co podnieca strzelca? Jest znakiem żywiołu ognia, więc napędza go różnorodność. Bardziej niż jakikolwiek inny znak jest gotowy na swobodną zabawę w łóżku. Do seksualności podchodzi niczym pilny student – chce zbadać jak największą liczbę różnych pozycji i technik. Kiedy jednak wysyci swą ciekawość, płynnie przechodzi do następnych podbojów, nie oglądając się za siebie.

3. Lew: Jego seksualność jest zuchwała, znamionowana przez silny popęd. Co podnieca lwa? Lew to poszukiwacz rozkoszy często o charakterze wyczynowym, ale to on spośród znaków ognia najbardziej zauważa w łóżku drugą osobę. Jeśli jest prawdziwie zaangażowany, a do tego czuje się podziwiany, można go poznać jako wspaniałego kochanka – witalnego, pełnego radości życia, szczodrego i wspaniałomyślnego. Jest namiętny, ale na luzie i z uśmiechem.

Wysokie libido znaków zodiaku: Słońce i/lub Mars w znakach wodnych, czyli SKORPION, RYBY i RAK

1. Skorpion: Jest naładowany seksem dzięki swoim planetarnym władcom – Marsowi, ognistej planecie warunkującej poziom libido, oraz Plutonowi, planecie mocy i seksu. Skorpion należy do żywiołu wody, co czyni go uczuciowym. Co podnieca skorpiona? Wierzy w miłość i zakochuje się na poważnie. Intymność jest dla niego bardzo ważna, dąży do połączenia głębokiego związku emocjonalnego z intensywną pasją i pożądaniem. Sprawność seksualna Skorpiona jest legendarna.

2. Ryby: Lubią popłynąć z seksualnym prądem, ale ich popęd jest całkowicie zależny od osoby, z którą są związane. Ryby są uważane za najbardziej romantyczny znak zodiaku, bo zakochują się w bardzo fizyczny i dramatyczny sposób – nie mogą oderwać rąk od obiektu swoich uczuć. Co podnieca ryby? Szukają zarówno duszy, jak i ciała, a to może być bardzo seksualne. Sypialnia jest dla Ryb miejscem, w którym okazują swoją hojność i zrobią naprawdę wiele, żeby zadowolić obiekt swoich uczuć.

3. Rak: Nie jest miłośnikiem szybkich numerków i przygód na jedną noc. Co podnieca raka? Seksualność idzie u niego w parze z opiekuńczymi uczuciami i to one ją podkręcają. Rak zdaje sobie sprawę, że aby seks był dla niego prawdziwą przyjemnością, musi mieć zaufanie do partnera, co może zająć trochę czasu. Rak jednak może spokojnie na to poczekać, bo na początku relacji jest nieśmiały. W bezpiecznych warunkach rozkwita jego oddanie, co czyni go pożądanym kochankiem.

Średnie libido znaków zodiaku: Słońce i/lub Mars w znakach ziemskich, czyli BYK, KOZIOROŻEC i PANNA

1. Byk: Wiadomo, że jest smakoszem życia i najbardziej zmysłowym znakiem zodiaku, co oczywiście pozytywnie przekłada się na jego poziom libido. Co podnieca byka? Jest wspaniałym kochankiem, który lubi iść do łóżka spowitego w atłasy po wykwintnej kolacji z drogim szampanem. Nigdy nie ma dość zaspokajania swoich seksualnych pragnień i w tej materii jest długodystansowcem. Mistrz wyrafinowanej gry wstępnej, a po wszystkim przytulania się na łyżeczkę.

2. Koziorożec: Ma reputację stabilnego i konserwatywnego, ale – paradoksalnie – te cechy w wydaniu Koziorożca mogą stać się w sypialni atutami. Co podnieca koziorożca? Koziorożec żyje po to, by posiadać, osiągnąć odpowiedni status i sukces – w łóżku też chce być zwycięzcą. Okazuje się, że jego wytrzymałość idzie w parze z cielesnymi pragnieniami i bezapelacyjną wiernością. Apetyt seksualny Koziorożca utrzymuje się długo i jest nienasycony, ale równie dobrze znak ten może być w tym temacie ascetą.

3. Panna: Można ją rozpoznać po tym, że jest nieco pruderyjna, co zdradza, że jej libido nie osiąga najwyższych pułapów. Co podnieca pannę? Panna kieruje się intelektem i rozsądkiem, ale kiedy jest w sypialni ze starannie wybranym partnerem, potrafi oddać się namiętności. To jedyne miejsce, w którym może sobie poszaleć, i z tego korzysta. Jeśli intencjonalnie nada seksowi wysoki priorytet, potrafi pokazać się ze zmysłowej strony – kocha się elegancko i ze znawstwem.

Niskie libido znaków zodiaku: Słońce i/lub w znakach powietrznych, czyli BLIŹNIĘTA, WAGA i WODNIK

1. Bliźnięta: Z natury są emocjonalnie chłodne, choć drugiego człowieka potrzeba im jak tlenu. Jednak nie bezpośrednio do seksu. Bliźniętom bardziej niż seksualna potrzebna jest stymulacja intelektualna. Co podnieca bliźnięta? Kończą w sypialni, jeśli rozmowa się klei i jest dużo śmiechu. Bliźnięta podnieca niezobowiązująca atmosfera zabawy, jednak – jak u wszystkich znaków powietrznych – z libido u nich krucho. Ale i tak ze względu na swoją towarzyskość najczęściej ze znaków tego żywiołu lądują z kimś w łóżku.

2. Waga: Dlaczego królowa partnerstwa i relacji znajduje się na samym dole tej listy? Głównie za sprawą tego, że należy do żywiołu powietrza, którego domena to myślenie, a nie seksualne instynkty. Co podnieca wagę? O seksie Waga zaczyna myśleć, kiedy chce zademonstrować swoje zaangażowanie i miłość. Bez tego niechętnie wskakuje do łóżka, bo jej się po prostu nie chce. Jest wybredna i leniwa, co dodatkowo utrudnia jej uleganie popędom.

3. Wodnik: Pragnie przede wszystkim być wolny i samostanowiący o sobie, a seks zazwyczaj zbliża i wiąże ludzi. To Wodnikowi nie pasuje. Słaby popęd sprawia, że seksem zajmuje się bardziej teoretycznie niż praktycznie, ale jeśli już się zainteresuje, może z nim eksperymentować, bo eksploracja nowości leży w jego naturze. Wodnik spośród wszystkich znaków zodiaku w łóżku jest najbardziej stworzony do tego, by uprawiać seks bez miłości, najchętniej w ramach friendzone.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze