1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Współpraca a płeć

Współpraca a płeć

fot. 123rf
fot. 123rf
Badania potwierdziły, że współpraca nadal lepiej wychodzi kobietom, ale mężczyźni są w relacjach coraz bardziej otwarci.

Badanie zostało przeprowadzone przez American Psychological Association w 18 krajach, głównie w Stanach Zjednoczonych, Holandii, Anglii i Japonii. Wyniki dowodzą, że kobiety są bardziej otwarte na współpracę niż mężczyźni, jednak ta różnica nie jest duża, a na pewno zmniejsza się, co dowodzi, że mężczyźni coraz bardziej nastawieni są na funkcjonowanie w relacjach.

Okazało się również, że kobiety są bardziej chętne do współpracy w zespołach mieszanych, czyli tam gdzie są również mężczyźni, natomiast mniej optymistycznie są nastawione do współdziałania tylko z kobietami. Mężczyźni natomiast, jeśli mają wybór, wolą współpracować w obrębie swojej płci. Naukowcy tłumaczą to faktem, że kiedyś męskie koalicje miały istotne znaczenie, kiedy mężczyźni wspólnie polowali. Od zdobycia zwierzyny zależał przecież byt i mężczyzn, i kobiet. Wygląda też na to, że kobiety nadal w mężczyznach pokładają poczucie bezpieczeństwa, skoro chcą ich mieć blisko w pracy. Badacze zwracają również uwagę na fakt, że kobiety instynktownie obawiają się innych kobiet w pobliżu z powodu seksualnej konkurencji.

Dyskryminacja płci w pracy? - TUTAJ

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze