1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Poczucie humoru w pracy

Poczucie humoru w pracy

123rf.com
Specjaliści twierdzą, że poczucie humoru przyczynia się do osiągnięcia sukcesu zawodowego. Dlaczego?

Ludzie chcą pracować z Tobą

W pracy spędzamy wiele czasu i wolimy pracować z ludźmi, których lubimy – z dala od wszelkiej maści malkontentów.  Lekki dowcip  – nie dosadny ani nie prześmiewczy –  budzi sympatię współpracowników, a także sprawdza się w relacjach z klientami.

Poczucie humoru to skuteczny sposób na stres

Działa potrójnie: pozwala zmienić perspektywę, z której postrzegamy sytuację; pozwala wyrazić emocje związane z problemem; rozluźnia ciało zdrętwiałe od stresu.

Dowcip jest egalitarny  

Dowcipy pozwalają spotkać się wszystkim na tym samym poziomie  – niezależnie od stanowiska śmiejemy się, czyli mamy ze sobą wiele wspólnego.  Szef okazuje się bardziej dostępny, co przyciąga ludzi otwartych i uczciwych.

Sposób na wyluzowanie

Dowcip opowiedziany w odpowiednim momencie i w odpowiedniej formie  rozładowuje napięcia. To także dobry pomysł na opanowanie konfliktu w pracy – stwarza możliwość wyładowania emocji w inny sposób niż złość.

Humor wyzwala kreatywność

Humor, zwłaszcza sytuacji albo gry słowne, to idealne ćwiczenie na kreatywność. Przychodzą nam do głowy zupełnie niewyobrażalne skojarzenia. W zabawie nie odczuwamy napięcia, które towarzyszy różnym „burzom mózgu” , a to doskonałe podłoże dla inspiracji.

Poczucie humoru buduje atmosferę zaufania

W sytuacji humorystycznej często z twarzy opadają maski, za którymi skrywamy się w życiu zawodowym, a autentyczność sprzyja zaufaniu. W ten sposób upraszczamy relacje w pracy, co jest kluczowe dla rozwoju kariery.

Humor motywuje do pracy

Zapytany, chyba każdy z nas odpowie, że lubi się pośmiać w pracy. Sympatyczna atmosfera w pracy jest motywująca, pracownicy nie boją się zgłaszać innowacyjnych pomysłów, chce im się wspólnie wymyślać nowe projekty, co w efekcie prowadzi do wzrostu produktywności.

na podst.Forbes

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze