fbpx

Buty Louboutina w Muzeum Designu

Buty Louboutina w Muzeum Designu
fot. materiały prasowe Photographer Philleppe Garcia, from the Christian Louboutin book published by Rizzoli,press release

W londyńskim Muzeum Designu trwa wystawa butów Louboutina. Pierwszy butik projektanta powstał 20 lat temu. Przez wiele lat kojarzony wyłącznie ze szpilkami z charakterystyczną czerwoną podeszwą, w ubiegłym roku Louboutin otworzył w Paryżu sklep z obuwiem dla mężczyzn.
Ekspozycja pokazuje cały proces twórczy: projektowanie i powstanie, począwszy od pierwszych szkiców i przygotowanie prototypów, aż do produkcji seryjnej (choć w tym przypadku to słowo nieco na wyrost, ponieważ buty Louboutina są dostępne w ograniczonej liczbie).

Muzeum Designu pokazuje projektanta w naturalnym środowisku, chce ukazać źródła jego kreatywności, inspiracje performansem, kabaretem, tancerkami. Na wystawie są rysunki z prywatnego archiwum projektanta, modele-ikony, a także ostatnie kolekcje, w tym buty dla mężczyzn i torebki. W 2007 r. w Paryżu odbyła się wspólna wystawa Christiana Louboutina i Davida Lyncha. Na zdjęciach reżyser odtworzył oniryczną atmosferę znaną z jego filmów. Część londyńskiej ekspozycji poświęcona jest butom przygotowanym do tamtego projektu.

 

Design Museum Londyn, 1 maja – 9 lipca 2012.