fbpx

Design = Wzornictwo w Design Centrum Kielce

Design = Wzornictwo w Design Centrum Kielce
Please Add Photos <br> to your Gallery
Zobacz galerię Zdjęć
fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe Design Centrum Kielce

 

23 czerwca DESIGN CENTRUM KIELCE oficjalnie rozpoczęło swoją działalność. Pierwszą wystawą przygotowaną przez ośrodek jest ekspozycja DESIGN=WZORNICTWO, która przedstawia to, czym design może być dla naszego życia codziennego. Gościem specjalnym otwarcia był znany mediolański designer, Giulio Cappellini.

Wystawa inauguracyjna, którą można oglądać w Design Centrum Kielce jeszcze do sierpnia, jest inicjacją tematu DESIGN. To słowo i jego szerokie znaczenie jest nowym pojęciem w słowniku języka polskiego i nie jest jeszcze powszechnie poznane i rozumiane. DCK prezentuje przekrojowy pogląd na produkt poprzez pryzmat nowych możliwości technologicznych, innowacyjnych technik produkcyjnych, a przede wszystkim twórczego i awangardowego myślenia. Po raz pierwszy w Kielcach, a nawet w Polsce, na wystawie goszczą premierowe obiekty międzynarodowych gwiazd.

Z okazji inauguracji Design Centrum Kielce przygotowało trzy wykłady na temat współczesnego designu. Wygłosili je: Michael Eden, projektant brytyjski, eksperymentujący z drukiem 3D, Matylda Krzykowski, która opowiadała o projekcie galerii Depot Basel , i gość specjalny, twórca autorskiej marki designerskiej, Giulio Cappellini. Projektant spotkał się również z 10 wybranymi studentami uczelni artystycznych.

na podst.mat.pras. DCK

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze