fbpx

Ubezpieczenie rodzinne: korzyści dla młodych rodziców

ubezpieczenie dla calej rodziny
123rf.com

Kiedy na świecie pojawia się pierwsze dziecko, zwykle świat młodych rodziców zostaje wywrócony do góry nogami. Czy zawsze tak musi być? Otóż nie. Dziecko jest wyzwaniem, ale też testem dojrzałości i dobrej logistyki dla rodziców, którzy muszą zapewnić jemu i sobie poczucie bezpieczeństwa. A jak to zrobić? Przede wszystkim należy zadbać o ubezpieczenie rodzinne.

Ubezpieczenie posagowe

Ubezpieczenie posagowe to produkt, z którego korzystamy, gdy chcemy zapewnić dziecku bezpieczny start w przyszłość. To my decydujemy, jak długo chcemy oszczędzać i kiedy przekazać pieniądze dziecku. Środki z polisy mogą być przeznaczone na sfinansowanie nauki bądź zakup pierwszego mieszkania. Zadaniem ubezpieczenia posagowego jest zapewnienie dziecku spokojnego startu w dorosłe życie. Umowę takiego ubezpieczenia zawieramy, gdy dziecko jest jeszcze małe. Wypłata następuje w momencie określonym w umowie – najczęściej po osiągnięciu przez dziecko pełnoletności. Pamiętajmy o jednym – pieniądze, które odkładamy na polisie, przez cały czas pracują. Im wcześniej pomyślimy więc o polisie dla dziecka, tym więcej pieniędzy dostanie ono w momencie zakończenia umowy.

Składki

Pamiętajmy o terminowym opłacaniu składek. Jeżeli zdecydujemy się na opcję ze składką jednorazową, a po jakimś czasie zdecydujemy, że chcemy zainwestować więcej w przyszłość dziecka, towarzystwo ubezpieczeniowe nie będzie stwarzać trudności. Istnieje możliwość dopłacania do polisy w późniejszym terminie, mimo że zdecydowaliśmy się na produkt ze składką.

Przykład ubezpieczenia rodzinnego

Możemy skorzystać z zakupu pakietu, obejmującego opiekę medyczną, w której mamy zapewniony dostęp do specjalistów bez stania w kolejkach. Pakiet medyczny obejmuje: konsultacje lekarzy specjalistów dla dzieci i dorosłych, specjalistyczne lekarskie zabiegi ambulatoryjne, diagnostyka obrazowa, ambulatoryjne zabiegi pielęgniarskie, szczepienia przeciwko grypie dla osób dorosłych, wizyty domowe. Ubezpieczenia rodzinne mogą mieć charakter indywidualny oraz rodzinny. Osoby, które mogą wystąpić w ramach takiego ubezpieczenia to mąż, żona, dziecko, partner/partnerka.

Ubezpieczenie turystyczne, czyli bezpieczne wakacje

Wyjeżdżając na wakacje, najczęściej martwimy się o utratę bądź zniszczenie bagażu. Polisa gwarantuje nam oczywiście pokrycie kosztów tego typu strat. Zakres ubezpieczenia turystycznego jest jednak znacznie szerszy. Wybierając polisę na wakacje, warto zastanowić się także nad ubezpieczeniem na wypadek odwołania lotu lub noclegu. W polisach turystycznych bardzo ważne są też usługi assistance. Infolinie towarzystw ubezpieczeniowych są najczęściej czynne całą dobę. Dzięki nim możemy nie tylko zgłosić szkodę, ale także dowiedzieć się, gdzie znajdziemy najbliższą wypożyczalnię samochodów, szpital czy gabinet lekarski. Ubezpieczenie turystyczne to także doskonały produkt dla osób lubiących aktywnie spędzać wolny czas.