fbpx

Wakacje w południowej Europie

Wakacje w południowej Europie
shutterstock

Na polskim rynku turystycznym już od wielu jest kilka stałych, najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych kierunków. Na liście miejsc, które Polacy odwiedzają najchętniej, znajdują się przede wszystkim kraje położone nad Morzem Śródziemnym – Hiszpania, Francja czy Włochy. Jednak Europa południowa ma do zaoferowania naprawdę bardzo wiele – bogactwo kultury tamtejszych krajów oraz ilość miejsc do wypoczynku, co z pewnością może zachwycić nawet najbardziej wymagającego turystę. Jednym z południowoeuropejskich krajów, które koniecznie powinniśmy odwiedzić, jest Rumunia.

Zobaczyć Deltę Dunaju…

Chociaż kraj ten nie kojarzy się od razu z miejscem na luksusowy wyjazd w czterogwiazdkowym kurorcie, jest tu naprawdę wiele atrakcji wartych zobaczenia. Jednym z najbardziej malowniczych miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić, jest wpisana na listę UNESCO Delta Dunaju. Tutaj, poza przepięknym widokiem, możemy nacieszyć oczy bujną przyrodą. Można zobaczyć tu bowiem 1200 różnych rodzajów roślin oraz około 300 gatunków ptaków. W Rumunii możemy zwiedzić również wąwóz Bicaz, który jest najgłębszym kanionem Europy. Ponadto, prawdziwą perełką tego kraju jest otoczona Karpatami Transylwania, która stanowi kulturową kolebkę Rumunii. Przepiękne, dosłownie zapierające dech widoki, przeplatają się tu z licznymi zabytkami, takimi jak Zamek Poienari lub grupa unikatowych, malowanych cerkwi prawosławnych – również znajdujących się na liście UNESCO.

Odpoczynek na plaży

Oprócz licznych miejsc do zwiedzania, Rumunia oferuje również typowo wakacyjną możliwość spędzenia czasu. Najstarszą miejscowością wypoczynkową tego kraju jest położona nad samym Morzem Czarnym Mamaja. Znaleźć tu można zarówno hotele klasy ekonomicznej, jak i bardzo ekskluzywne, spełniające wymagania najbardziej wymagających wczasowiczów. Decydując się na wyjazd do tego miejsca, mamy zagwarantowane nie tylko piękne, piaszczyste plaże, ale również idealną pogodę – temperatura jest tutaj średnio o 10 stopni wyższa niż nad naszym rodzimym Bałtykiem. Wycieczki do Mamai oferuje biuro podróży Rainbow Tours – zdecydowanie warto zainteresować się tą ofertą.

Zupełnie inna kultura

Wyprawa do Rumunii ma sporą przewagę nad zwiedzaniem krajów zachodnioeuropejskich ze względu na możliwość zobaczenie styku dwóch cywilizacji. Tradycyjnej, z folklorem i typową rumuńską kulturą i współczesnej, „zachodniej”, spełniającej najwyższe turystyczne standardy. W połączeniu z widokami, krajobrazami i wspaniałymi możliwościami wypoczynku, Rumunia stanowi kraj, którego odwiedzenie koniecznie trzeba rozważyć, planując lato 2014 roku.