fbpx

Wiosenny plan treningowy – filmy z ćwiczeniami

Wiosenny plan treningowy – filmy z ćwiczeniami
fot. Wojciech Olszanka

Wiosenny plan treningowy został stworzony przez dwójkę trenerów Adę Jakimowicz i Marcina Markiewicza w oparciu o książkę Adios kilogramos. Projekt ten został stworzony dla wszystkich osób, które potrzebują profesjonalnego i kompleksowego podejścia do problemów z nadwagą, bólami układu ruchu, brakiem akceptacji siebie, jak również dla tych, które nie radzą sobie z dużą ilością obowiązków i zmagają się z permanentnym brakiem czasu.
Nie każdy może pozwolić sobie na korzystanie z prywatnych zajęć ze specjalistą. Dlatego przygotowaliśmy plan treningowy, który w połączeniu z determinacją i samozaparciem, doda siły i pozwoli zmienić dotychczasowe nawyki na te prawidłowe.

fot. Wojciech Olszanka

W osiągnięciu najlepszych efektów polecamy lekturę książki Adios kilogramos, w której, oprócz szczegółowych opisów ćwiczeń, znalazł się pełnowartościowy program żywieniowy na 90 dni, opierający się na pięciu posiłkach dziennie. Do każdego etapu została przygotowana lista produktów w podziale na poszczególne tygodnie, co niewątpliwie ułatwi rozpoczęcie zdrowego odżywiania. Na końcu książki znajdziemy osobisty dziennik, pomagający usystematyzowanie postępów uczestnika programu. Pozwali on na kontrolę poprzez regularne zapisywanie przyjmowanych posiłków, a także wykonywanych ćwiczeń. Dodatkowo znalazły się tam praktyczne porady, które pomogą przetrwać trudne dni, a te nie zawsze zdarzają się tylko na początku.

Zobacz filmy z ćwiczeniami:

Etap 1: Rate of motion i Trening Cardio dla początkujących

Etap 2: Trening Cardio dla średniozaawansowanych i Trening Funkcjonalny dla średniozaawansowanych

Etap 3: Trening Cardio dla zaawansowanych i Trening siłowo- funkcjonalny

Zobacz dodatkowe treningi: na piersi, brzuch i pośladki

CZAS REGENERACJI

Aby ciało było w pełni sprawne, poza energią dostarczaną w posiłkach, ciężkimi treningami i stretchingiem po treningach, potrzebuje także czasu na regenerację. Regeneracja to czas spędzony na odnowie mięśni, aby uniknąć przetrenowania, kontuzji czy przewlekłego zmęczenia, zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Zalecamy spacer, saunę czy jazdę na rowerze, w każdym dniu, jako formę relaksu należy uznać stretching.

Książka Adios kilogramos w formie drukowanej dostępna jest w księgarni internetowej Wydawnictwa Zwierciadła.

W wersji e-book na stronie http://przeczytam.pl/

fot. Wojciech Olszanka

Współautorzy książki „Adios kilogramos”

Ada Jakimowicz

Pasjonatka sportu, doświadczona trenerka personalna, psycholożka. Absolwentka warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego oraz Wydziału Psychologii UW. Trenuje kick boxing, uprawia trening siłowo-funkcjonalny z użyciem kettli oraz uczestniczy w półmaratonach i maratonach. Autorka ćwiczeń dla kobiet w ciąży w książce Uczta dla dwojga.
Zobacz blog Ady Jakimowicz na Zwierciadlo.pl

Marcin Markiewicz

Fizjoterapeuta, terapeuta manualny. Specjalista od uszkodzeń tkanek miękkich. Pasjonat sportowych wyzwań. Były trójboista. Obecnie trenuje sporty wydolnościowo-wytrzymałościowe. Ultramaratończyk, triathlonista (biegi 24h, biegi z przeszkodami, IronMan 2016). Wykładowca i szkoleniowiec.

Katarzyna Błażejewska-Stuhr

Dietetyk kliniczny, psychodietetyk. Wyznaje zasadę, że można jeść niemal wszystko, ważne są proporcje. Autorka i współautorka publikacji poświęconych zdrowemu żywieniu, m.in. trzech części bestsellerowych Koktajli dla zdrowia i urody oraz książki dla kobiet w ciąży Uczta dla dwojga. Dzięki jej poradom świat jest lżejszy o wiele kilogramów.