Zawitaj do raju

Zawitaj do raju
Teneryfa - najpopularniejsza i największa z Wysp Kanaryjskich, fot. Itaka.pl

Jednym z popularniejszych ostatnio kierunków wakacyjnych są Wyspy Kanaryjskie położone u wybrzeży Afryki.

Luksusowe zakwaterowanie

Wyspy Kanaryjskie kojarzą się jednoznacznie z egzotyką, luksusem i rajskimi plażami. Czymś co przyciąga turystów są także hotele o wysokim standardzie, w których można wypocząć i spróbować tradycyjnej kanaryjskiej kuchni. Najczęściej położone są przy plażach, mają także własne baseny, przystosowane również do korzystania z nich przez dzieci. Najpopularniejsze hotele to oczywiście te z widokiem na ocean prosto z basenu. Wyobraźcie sobie – wychodzicie z pięknie urządzonego, komfortowego pokoju do ogrodu, gdzie stoją leżaki, stoliczki, przy których wypić można kawę i lokalne trunki. W ciągu dnia leżycie przy basenie, ciesząc się słońcem i orzeźwiającą wodą. Wieczory spędzacie przy romantycznym świetle świec, patrząc na ocean. Czy można chcieć czegoś więcej, żeby mieć udany urlop?

Dla miłośników przyrody

Jeśli jednak chcecie czegoś więcej, koniecznie musicie się wybrać na wycieczki krajoznawcze. Wyspy Kanaryjskie to nie tylko piękne plaże, ale również wyjątkowa flora i fauna. Na przykład wyspa Lanzarote to Rezerwat Biosfery UNESCO, w którym występuje 500 gatunków roślin i porostów, z których 16 to endemity. Jednym z symboli wyspy jest ślepy krab, albinos, czy Euphorbia balsamifera, roślina endemityczna. Na Gran Canarii na przykład widokiem niecodziennym dla turystów będą egzotyczne uprawy bananów. Ciekawostką na wyspie jest również Roque Nublo – wolnostojąca skała, będąca jednocześnie drugim pod względem wysokości szczytem wyspy. Atrakcją wysp są oczywiście wulkany – na Fuerteventurze podziwiać można cztery masywy górskie, przy czym Teide to właśnie masyw wulkaniczny. Jest on również najwyższym szczytem Hiszpanii. Turyści często odwiedzają także jaskinie, jedną z których jest Malowana Jaskinia Gáldar. W jej wnętrzu znajdują się białe, czerwone i czarne wzory geometryczne.

Afrykańskie lato w Europie

Czymś co najbardziej przyciąga turystów jest jednak klimat i pewność wspaniałej pogody. Upały pozwalają na opalanie się i miłe spędzanie czasu na plaży, klimat jest jednak łagodniejszy niż w innych miejscach na tej szerokości geograficznej, dlatego zazwyczaj temperatura nie jest nieznośna. O Lanzarote mówi się nawet jako o wyspie „wiecznej wiosny”. Piaszczyste plaże i przejrzysta woda to coś co sprawia, że Wyspy Kanaryjskie są prawdziwym rajem. Czysty piasek ciągnie się kilometrami. Są to warunki idealne nie tylko dla plażowiczów, ale także dla amatorów sportów wodnych. Na przykład Plaża Sotavento na Fuerteventurze to miejsce światowych mistrzostw windsurfingu. Na Teneryfie z kolei osoby lubiące ruch mogą skorzystać z bogatej oferty parków wodnych. Lanzarote reklamowana jest jako raj surferów. Hotele często są położone w pobliżu niezwykłych raf koralowych, dlatego Wyspy Kanaryjskie to świetne miejsce dla nurków, a nawet dla osób, które dopiero zaczynają uprawiać ten sport – na terenie wysp wiele jest szkół nurkowania. Właściwie trudno powiedzieć, którą z wysp wybrać na wakacyjny wyjazd – wszystkie są piękne i oszałamiają niezwykłą przyrodą. Warto na pewno zdecydować się na urlop ze sprawdzonym biurem podróży, którego pracownik doradzi nam najlepszą ofertę, dopasowaną do charakteru naszego wyjazdu. Wiele ciekawych opcji jest na przykład dostępnych w biurze Itaka – wakacje można zaplanować jeszcze na zasadzie Last Minute, pojawiają się już także wyjazdy w terminach zimowych.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze