1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Jak uwierzyć w siebie? - Trening Jaguara

Jak uwierzyć w siebie? - Trening Jaguara

Zobacz galerię 3 zdjęcia
Polowanie na samoakceptację: „Trening Jaguara. Obudź w sobie pewność siebie i osiągaj zamierzone cele” - Jak sam tytuł wskazuje – nie jest to książka do czytania. To podręcznik. Ćwiczenia na pewność siebie. Zdaniem Dagmary Gmitrzak Jaguar może być naszym guru, jeśli chodzi o poczucie własnej wartości i realizację celów. Ma kilka takich cech (rzeczywiście albo tylko mu je przypisaliśmy), których możemy mu pozazdrościć. Na przykład? „Jest mistrzem poruszania się w ciemności. Patrząc z perspektywy psychologicznej – ciemność symbolizuje naszą podświadomość, która na co dzień jest niedostępna” – pisze Gmitrzak. – „Jaguar zaprasza w podróż po mrokach własnej psychiki”.

Bohaterem pani książki jest Jaguar. Które z jego cech panią osobiście uwiodły na tyle, że postanowiła pani przedstawić go czytelnikom?

Pierwszy raz zetknęłam się z symboliką jaguara podczas spotkań z szamanami z Dominikany, Meksyku i Gwatemali. Zaintrygowała mnie uniwersalna symbolika tego zwierzęcia, a przede wszystkim takie aspekty, jak: pewność siebie, wewnętrzna moc, realizacja celów, odwaga, dzikość, intuicja i skok w nieznane. Pewnego dnia przyszła do mnie wyraźna wizja książki, której przewodnikiem będzie właśnie Jaguar. Zanim ją napisałam, przez półtora roku studiowałam dalej jego symbolikę i pracowałam z aspektami, które on reprezentuje.

Kiedy ostatnio musiała pani skorzystać z przewodnictwa Jaguara?

Jaguar uczy mnie cierpliwości, która jest moją słabą stroną. W życiu jestem wytrwała, jeśli chodzi o realizację celów, ale również niecierpliwa. Podoba mi się, jak rzeczy szybko się toczą, a sprawy załatwiają. Lubię życiowy ruch. Jaguar mi przypomina: jest czas bezruchu, czyli niedziałania, i czas ruchu. To mistrz działania w odpowiednim momencie. Uczy mnie też większej akceptacji dla życiowych zmian, dla nieznanego, które po prostu się wydarza, także puszczenia kontroli i celebrowania życia tu i teraz. Jest mistrzem poruszania się w ciemności i przekształcania lęku w moc. A kiedy obudzimy tę moc, stajemy się wewnętrznie wolni.

W jaki sposób Jaguar może pomóc w związkach z ludźmi? Sam jest samotnikiem...

Jest samotnikiem i lubi kontakt ze sobą. Właśnie dlatego może być wspaniałym nauczycielem samoakceptacji, pokazuje bowiem, jak się zaprzyjaźnić z samym sobą i docenić atuty swojej osobowości. Daje lekcje poczucia własnej wartości i godności. Uczy, jak pozostać wolnym w relacjach z innym, jak utrzymać swoją wewnętrzną moc, mając otwarte serce. Przypomina również o naszym pięknie wewnętrznym i zewnętrznym. Jaguar symbolizuje również nasze połączenie z planetą – Matką Ziemią. Uczy szacunku dla tajemnicy życia. Warto korzystać z jego przewodnictwa.

Dagmara Gmitrzak trenerka rozwoju osobistego, socjolog, terapeutka holistyczna, dziennikarka. Prowadzi . Jest autorką sześciu książek (m.in. „Trening Jaguara. Obudź w sobie pewność siebie i osiągaj zamierzone cele”, Sensus 2014).

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze