Kiedy rozumiemy wielofunkcyjność mięśni znajdujących się w dole miednicy, wtedy możemy skutecznie zająć się pracą nad wzmocnieniem tego narządu.
Mięśnie dna miednicy stanowią spód miednicy - stąd ich nazwa. Tworzą pas ochronny dla wszystkich organów wewnątrz jamy brzusznej. To system połączonych ze sobą 14 różnych mięśni, które podtrzymują nasze narządy wewnętrzne, otaczają ujście pęcherza (cewkę moczową), pochwę i odbytnicę. Przypominają kształtem hamak, który biegnie od kości łonowej do kości ogonowej pełniąc na całej swojej długości różne, ważne funkcje:
- Zapobiegają opuszczaniu się kobiecych narządów (obniżaniu się i wypadaniu macicy)
- Zapobiegają wysiłkowemu nietrzymaniu moczu (objawia się . popuszczaniem np. przy kichaniu czy głośnym śmiechu)
- Zwiększają satysfakcję z seksu zarówno kobiet, jak i ich partnerów (są odpowiedzialne za napompowanie krwi do łechtaczki oraz rytmiczne skurcze pochwy w czasie seksu)
- Ułatwiają poród
- Przyspieszają powrót do formy i aktywności seksualnej po porodzie
- Zmniejszają problemy związane z niewłaściwą postawą i osłabiają bóle pleców.
Na szczęście podobnie jak
wykonując ćwiczenia można wzmocnić i rzeźbić bicepsy oraz mięśnie piersiowe, tak też można wpływać na mięśnie dna miednicy. Na skutek ćwiczeń i właściwej diety można ukształtować wyjątkowo sprawny narząd, co ma ogromne znaczenie zarówno dla zdrowia, jak i odczuwania przyjemności dla każdej kobiety.
Już w tym tygodniu, w mojej kolejnej relacji z akcji „Cała Polska ćwiczy mięśnie Kegla” pokażę, jak wziąć sprawy mięśni Kegla w swoje ręce, czyli: "Jak wzmocnić mięśnie dna miednicy w 5 krokach". Zapraszam do następnego spotkania.