1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Jakie sporty i ćwiczenia wpływają na sprawność seksualną mężczyzn?

Fot. iStock
Pomóż swojemu mężczyźnie zostać lepszym kochankiem. Jak? W bardzo prosty sposób, daj mu do przeczytania ten tekst. I nie złość się, kiedy znowu będzie szedł uprawiać sport. Dlaczego? Bo będzie to robił także dla ciebie, dla was. Poniżej zestaw pięciu aktywności fizycznych poprawiających jakość seksu.

Podnoszenie ciężarów

Podnoszenie ciężarów powoduje zwiększoną produkcję testosteronu w organizmie. A ten jest, jak powszechnie wiadomo, podstawowym inspiratorem męskiego popędu seksualnego. Aby zwiększyć ilość tego hormonu wystarczy kilka intensywnych ćwiczeń do „pierwszego zmęczenia”: pompek, przysiadów, brzuszków, podnoszenia ciężarów. Ćwiczenia te mogą poprawić także jakość życia intymnego dzięki wzmocnieniu i poprawieniu wytrzymałości mięśni ramion, klatki piersiowej i brzucha – a są to mięśnie intensywnie używane w czasie kochania.

Ćwiczenie mięśni Kegla

Do tej pory były to ćwiczenia polecane kobietom – a to na zwiększenie satysfakcji z seksu, a to w celu zapobieżenia wysiłkowemu nietrzymaniu moczu. Dziś polecamy te ćwiczenia wam obojgu. Dzięki tym ćwiczeniom panowie poprawią wytrzymałość mięśni dna miednicy, nauczą się kontrolować i opóźniać wytrysk. Jak ćwiczyć? Spróbuj wstrzymywać strumień moczu podczas wizyty w łazience. W ten sposób poznasz swoje mięśnie Kegla. Kiedy już wiesz, które mięśnie ćwiczyć spróbuj napinać je przez 10 sekund, a następnie rozluźniaj je. Rób kilka powtórzeń, ćwicz kilka razy w ciągu dnia. Ogromną zaletą tych ćwiczeń jest to, że można je wykonywać zawsze i wszędzie – w sklepie, autobusie, przy biurku, podczas oglądania ulubionego serialu.

Joga

Ćwiczenia jogi poprawiają wytrzymałość mięśni miednicy, a także innych mięśni pracujących w czasie aktu miłosnego. Sprawiają też, że całe nasze ciało jest bardziej elastyczne, a umysł bardziej twórczy. A dobry kochanek to nie tylko sprawny, wyćwiczony kochanek, ale chłopak z fantazją i wyobraźnią.

Szybkie chodzenie

Naukowcy z Harvardu po przebadaniu aż 31 tysięcy mężczyzn powyżej 50 roku życia odkryli, że ćwiczenia aerobowe aż o 30 % obniżają ryzyko zaburzeń erekcji. Potwierdza to inne badanie, które udowadnia, że ćwiczenia aerobowe, które spalają co najmniej 200 kalorii dziennie, znacznie zmniejszają ryzyko zaburzeń erekcji. Szybki marsz (ok. 2 kilometrów) i aerobik poprawiają krążenie i przepływ krwi, wydłużają erekcje, wyzwalają endorfiny, relaksują – a to już prawie pełna recepta na udany seks. Dodatkowo - zadbasz o swoje serce.

Pływanie

Pływanie długodystansowe przez co najmniej 30 minut, trzy razy w tygodniu zwiększa wytrzymałość seksualną. Basen jest również wielkim sprzymierzeńcem wszystkich, którzy pragną utraty wagi. Zmniejszenie masy ciała prowadzi do większej satysfakcji z seksu. Potwierdza to badanie przeprowadzone na 110 otyłych mężczyznach z zaburzeniami erekcji. Utrata tylko 10 procent masy ciała poprawiła sprawność seksualną aż u jednej trzeciej mężczyzn, zaś 60-letni pływacy określają swoją sprawność seksualną tak dobrze jak wtedy, gdy byli czterdziestolatkami. Przekonani do basenu?

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze