1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Cztery wymiary kobiecości: Amazonka, Hetera, Pośredniczka, Matka - test

Cztery wymiary kobiecości: Amazonka, Hetera, Pośredniczka, Matka - test

fot.123rf
fot.123rf
Kiedy jednowymiarowa kobiecość już nam nie wystarcza, intuicyjnie chcemy zmiany. To drzemiące w nas cztery boginie wzywają nas do niej. Każda kobieta może mieć dostęp do czterech odmiennych energii kobiecości jednocześnie. Rozpoznanie ich jest ważnym krokiem samopoznania i wskazówką do rozwoju. Wykonanie testu pozwoli ci dowiedzieć się jaką kobietą jesteś i jaką potrzebujesz się stać.

 To od naszego „ego”, męskiego pierwiastka w nas kobietach, zależy stosunek do własnej kobiecej natury. Kobieca siła nigdy nas nie opuszczała, ale często nie czułyśmy jej, wątpiłyśmy w nią, przerażała nas. Zwalczałyśmy ją, blokowałyśmy, próbowałyśmy kontrolować, odseparować się od niej. Zdarzało się, że zdradzałyśmy siebie dla naszych mężów, dzieci, kochanków, ideologii. Przychodzi jednak moment, że zaczynamy uwalniać się od tego lęku. Kobiecość, jaką poznajemy w naszych matkach, ciotkach, babkach wydaje nam się często bezużyteczna, słaba, niepełna. Wtedy próbujemy szukać jej samodzielnie. Jedne z nas uciekają na przykład w rolę matki, strażniczki ogniska domowego, inne kobietę biznesu, feministkę. Jedne wyśmiewają potrzebę macierzyństwa jako iluzję stworzoną przez społeczeństwo, inne za nic mają ambicje zawodowe. Dlaczego? Bo każda z nas pod wpływem wychowania, własnych predyspozycji uzyskuje dostęp tylko do jednej, najwyżej dwóch wymiarów własnej kobiecości. Ale ta jedno czy dwuwymiarowość jest niewystarczająca. Kobiety, które tęsknią za pełnią, za mocą, potrzebują sięgać po swoją czterowymiarowość. Możemy być silne i twórcze jak Amazonka, pełne miłosnego żaru jak Hetera, współodczuwające i intuicyjne jak Pośredniczka i kochające jak Matka. Szerzej o boginiach przeczytasz w artykule „Moc kobiety - obudź w sobie cztery boginie”.

TEST

Spośród poniższych zdań zaznacz te, z którymi się zgadzasz, które ciebie określają, które do ciebie pasują. Następnie podlicz ile zebrałaś liter A, B, C i D. Ich ilość pokazuje, ile masz w sobie Amazonki, Hetery, Pośredniczki i Matki.

1. Trudno ci się komuś podporządkować, wolisz być zwierzchniczką niż podwładną. W twojej hierarchii wartości wysoko stawiasz niezależność. A

2. Zawsze rozczulały cię małe dzieci. D

3. Na pierwszym miejscu stawiasz swój związek. B

4. Doskonale wiesz, co czują inni ludzie. C

5. Decyzje podejmujesz szybko i zazwyczaj nie dręczą cię wątpliwości. A

6. Dobrze się czujesz, gdy wspierasz mężczyznę. B

7. W twojej hierarchii wartości rodzina plasuje się wysoko. D

8. Pociągają cię zawody i zajęcia, dzięki którym możesz pomagać innym. C

9. Mówią o tobie, że jesteś logiczna i błyskotliwa. A

10. Dobrze czujesz się w roli przewodniczki. Ludzie często ci się zwierzają. Bywasz negocjatorem albo obrońcą. C

11. Posiadanie dzieci jest dla ciebie czymś naturalnym. D

12. Zawsze z kimś byłaś, uważasz że życie w pojedynkę nie ma smaku. B

13. Działanie nie sprawia ci problemu, masz siłę by idee wprowadzać w czyn. A

14. Bez problemu mówisz co czujesz. Jesteś otwarta i ufna. B

15. Potrafisz bronić swoje dziecko jak lwica. D

16. Kierujesz się w życiu intuicją. C

17. Masz kłopot z wyrażaniem uczuć. Może masz opinię egoistki. A

18. Masz silne przeczucia, nie lękasz się irracjonalizmu. C

19. Rola żony czy partnerki jest dla ciebie ważna. B

20. Sprawia ci przyjemność zajmowanie się dziećmi. D

21. Czasami czujesz obezwładniającą wewnętrzną obojętność, jakbyś była „zamrożona”. A

22. Masz w sobie coś z pedagoga. D

23. Dzień bez przytulenia się do mężczyzny jest dla ciebie dniem straconym. B

24. Interpretujesz sny. Mówią o tobie, że jesteś uduchowiona. C

25. Jesteś samodzielna, z trudem przychodzi ci proszenie o pomoc. A

26. Gdy byłaś małą dziewczynką, często marzyłaś o ślubie z „księciem”. B

27. Lubisz się opiekować słabszymi. D

28. Często zapominasz o swoich potrzebach, dając pierwszeństwo innym. C

29. Lubisz być sama ze sobą, samotne wieczory cię nie przerażają. Masz tendencje do izolacji. A

30. Wiesz kim jest twoje dziecko. D

31. Fascynują cię silni faceci. Lubisz wesprzeć się na męskim ramieniu. B

32. Boisz się, że zranisz kogoś. C

33. Spełnianie się w życiu zawodowym jest dla ciebie bardzo istotne. A

34. Lubisz ten moment, gdy twój mężczyzna wraca do domu. Zwykle witasz go z radością. B

35. Lubisz urządzać święta i rodzinne uroczystości. D

36. Przydałoby ci się, żebyś nauczyła się zdrowego egoizmu. C

37. Ekscytują cię nagłe zwroty akcji i ryzyko. Usłyszałaś o sobie, że jesteś odważna. A

38. Nie zawsze dobrze radzisz sobie ze światem materialnym, wolisz żyć w świecie idei. C

39. Mówią o tobie, że jesteś wrażliwa i kobieca. B

40. Często niepokoisz się o swoje potomstwo. D

odpowiedzi A AMAZONKA Jesteś wojowniczką, która ceni wolność i niezależność. Posiadasz silne i często bardzo kompetentne ego. Potrafisz być asertywna (szczególnie w relacji z osobami z dalszego otoczenia). Jeżeli nie chcesz popaść w niewolę własnych ambicji, potrzebujesz otworzyć się na duchowość Pośredniczki. Aby nie zostać jak Śpiąca Królewna uwięziona we własnym, wewnętrznym świecie, musisz zintegrować w sobie Heterę, obudzić się na świat uczuć.

odpowiedzi B HETERA Nauczyłaś się zdobywać zainteresowanie ojca i teraz te umiejętności testujesz na innych mężczyznach. Związek uczuciowy stanowi centrum twojego świata. Zachowanie i reakcje mężczyzny mają dla ciebie przemożne znaczenie. Analizujesz je, rozważasz, usprawiedliwiasz. Bez mężczyzny czujesz się nieważna. Aby osiągnąć psychiczną dojrzałość, powinnaś przede wszystkim odkryć i poważnie potraktować własne uczucia, także te, które sprzeciwiają się oczekiwaniom wobec ciebie twojego mężczyzny. Twoim zadaniem jest przede wszystkim zintegrować samodzielną i niezależną Amazonkę. Zebrać się na odwagę, aby przekazać światu własne myśli i uczucia, niepowtarzalną cząstkę siebie.

odpowiedzi C POŚREDNICZKA Wychwytujesz intuicyjnie to, co dzieje się w otoczeniu, a czego inni często nie są świadomi. Dostrzegasz cierpienie i potrzeby innych, lubisz być pomocna. Jednak, aby nie utonąć w wizjach, nieświadomości zbiorowej i nie lekceważyć własnych potrzeb powinnaś zintegrować siłę i pewność siebie Amazonki. A z pomocą „przyziemnej” Matki nauczyć się uwzględniać realne warunki w których żyjesz i w oparciu o uzgodnioną rzeczywistość materializować swoje wizje. Dzięki temu będziesz mogła w języku sztuki lub psychologii przekazywać nieświadome treści światu. Działać z miejsca Mądrej Królowej, a nie Kopciuszka.

odpowiedzi D MATKA Masz dobry kontakt z realną rzeczywistością. Potrafisz radzić sobie z codziennymi obowiązkami, stawiać małe cele i je realizować. Twoją bazą jest dom, rodzina. Wielką radość sprawia ci posiadanie dzieci i obserwowanie, jak dojrzewają pod twoją opieką. Możesz mieć w sobie wiele altruizmu i poświęcenia. Dopóki jednak nie zintegrujesz Pośredniczki i Hetery, będziesz czuła się ograniczona zbiorowymi oczekiwaniami innych. Dla własnego rozwoju potrzebujesz rozwinąć świadomość siebie samej i własnych granic.

Boginie te stanowią pary przeciwieństw. Jeżeli utożsamiasz się z Pośredniczką, to może przerażać cię Matka. I chociaż każda z nas powinna przede wszystkim poznać swoją podstawową strukturę psychiczną, to nie zapominajmy, że potencjalnie jesteśmy pełnią. Że każda z nas ma dostęp do wszystkich czterech wymiarów kobiecości. Na cóż się przydadzą twoje natchnienia, intuicje, twoja miłość, jeżeli pozostaną w sferze uczuć, nie będą miały siły działania, dotarcia do ludzi. I na co komu twoje działanie, jeśli będzie męczące, odtwórcze, nie będzie wyrazem ciebie, nie będzie w nim życia, poezji, miłości?

Zapraszamy na , podczas których spotkasz się ze swoimi boginiami.

Tutaj przeczytasz tekst Hanki Bondarenko o biegunowości uczuć.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze