1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Materiał partnera
  4. >
  5. Chcesz zapewnić dziecku dobry start? Zainwestuj w zajęcia z języka angielskiego

Chcesz zapewnić dziecku dobry start? Zainwestuj w zajęcia z języka angielskiego

(Fot. materiały partnera)
(Fot. materiały partnera)
Żyjemy w czasach, w których znajomość języka angielskiego jest czymś powszechnym. Angielski przydaje się już nie tylko w pracy, ale również podczas wyjazdów, spotkań i imprez. W języku tym czytamy książki i oglądamy filmy. Przydaje się do grania w gry komputerowe i niejednokrotnie na wakacjach. Dlatego dobrze już od wczesnych lat dziecięcych uczyć nasze pociechy tego języka, inwestować w lekcje i otaczać je przedmiotami, które w nauce pomogą. Jak dobrze zacząć?

Zainwestuj w naukę angielskiego online

Już na wczesnym etapie nauczania, czy to w przedszkolu, czy też w szkole podstawowej, warto zastanowić się, czy nie wysłać pociechy na dodatkowe lekcje angielskiego. Psychologowie mówią, że im wcześniej, tym lepiej, ale to, kiedy dziecko jest gotowe, jest tak naprawdę indywidualną decyzją rodziców. Dobrym rozwiązaniem są kursy internetowe języka angielskiego, które pozwalają rodzicom weryfikować i kontrolować to, czego uczą się dzieci oraz to, jak przebiegają internetowe lekcje angielskiego. Taką możliwość dają zajęcia przeprowadzane w szkole języka angielskiego online .

Firma prowadzi zajęcia z angielskiego w formie wideokonferencji dla dzieci i młodzieży. Zanim zaczniemy lekcję, możemy wybrać jej temat czy też lektora. Każdy blok lekcyjny trwa 20 minut, czyli tyle, by z jednej strony nie zmęczyć ucznia, a z drugiej umożliwić mu optymalne wykorzystanie maksymalnego skupienia. Po lekcjach rodzice mogą zapoznać się z postępami swojego dziecka, dowiedzą się, jakie robi błędy i jaki materiał sprawia mu największy problem.

Otaczaj dziecko językiem angielskim

Język angielski - lekcje online to nie wszystko. Warto pokusić się o to, aby nasza pociecha cały czas miała kontakt z angielskim. Mowa nie tylko o szkole, ale także o domu i wolnych chwilach. Warto przekonywać nasze dzieciaki do korzystania z anglojęzycznych pomocy naukowych, na przykład fiszek, które pomogą im poznać nowe wyrazy. Jeśli nasze dziecko gra na konsoli lub komputerze, wybierajmy gry z lokalizacją kinową, czyli po angielsku z polskimi napisami. W ten sposób uzyskamy efekt podobny, jaki pojawia się podczas oglądania anglojęzycznych filmów i seriali w oryginale. Otaczamy się językiem angielskim i zatapiamy w nim, zasłuchujemy. Taka praktyka może nam dać więcej, niż sądzimy, bo nawet jeśli aktywnie nie powtarzamy konkretnych zwrotów lub wyrazów, to wiele z nich zostaje w naszej pamięci.

Czytanie po angielsku

To jeszcze jedna bardzo ważna kwestia, która ma ogromne znaczenie w nauczaniu języka. Kurs języka angielskiego online powinien być uzupełniany różnymi innymi zajęciami językowymi. Dobrze jest przekonać nasze dziecko do czytania w języku Szekspira. Oczywiście nie chodzi nam o trudne lektury oraz gazety, ale raczej o książki dopasowane do poziomu dziecka oraz komiksy. To właśnie historie obrazkowe, nie tylko o superbohaterach, ale także takie, które opowiadają o codzienności i problemach każdego z nas, mogą być dobrym rozwiązaniem.

Nauczać, ale nie przemęczać

Bardzo ważne jest, abyśmy pamiętali, że tak samo łatwo możemy zachęcić, jak i zniechęcić nasze dzieci do nauki języka. Nie zmuszajmy ich do działań, które nie sprawiają im radości i przyjemności. Jeśli jeden sposób nauki nie działa, warto wypróbować inny. Jeśli nie sprawdzają się książki i komiksy, to może zadziałają bajki i seriale? Warto rozmawiać z pociechami. Młodsze dzieci chętnie uczą się przez zabawę, starsze muszą znaleźć coś, co daje im radość ze zdobywania wiedzy. Może warto wykorzystać grywalizację i nagradzać za kolejne osiągane cele?

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze