1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Postanowienia noworoczne

(Fot. materiały partnera)
Witamy się z tobą w nowym roku – 2023. Każdy z nas wchodzi w niego z nowymi nadziejami, postanowieniami i optymizmem, lecz zazwyczaj nasze chęci do działania kończą się wraz z upływem pierwszego miesiąca. Jak sprawić, by postanowienia noworoczne stały się rzeczywistością i jak w nich wytrwać? Przychodzimy z pomocą! Sprawdź poniższe wskazówki, które pomogą ci osiągnąć wymarzony cel.

1. Nie wyznaczaj sobie nierealnych celów – stosuj metodę małych kroczków

Pełna pielęgnacja od stóp do głów każdego dnia, 7 treningów w tygodniu, zdrowa dieta, zero słodyczy, 15 przeczytanych książek miesięcznie... STOP! Nie narzucaj sobie niemożliwych do zrealizowania zadań! Zamiast od razu rzucać się z motyką na słońce, postaraj się pomyśleć o swoich realnych możliwościach. Jeśli do tej pory było ci ciężko wygospodarować czas na choćby jeden trening w tygodniu, z pewnością nie dasz rady nagle trenować 7 razy w tygodniu. Mierz siły na zamiary i wykorzystaj metodę małych kroczków, a twoje działania z pewnością będą bardziej efektywne. Nie stosuj podejścia „100 proc. albo nic”. Z pewnością za jakiś czas zdarzy ci się potknięcie, ale to nie powód, by natychmiast rezygnować, bo raz nie udało ci się zrealizować swoich założeń w całości. Postaw na konsekwencję w dążeniu do celu i nie zrażaj się częściowymi niepowodzeniami, a z czasem nowe postanowienia staną się twoimi nawykami i stałym elementem codziennej rutyny.

2. Przygotuj plan swoich działań

Zadaniem planu działania jest poprowadzenie cię do osiągnięcia twoich celów. Sprawia, że twoja wizja zmienia się w możliwe do zrealizowania kroki. Nie od dziś wiadomo, że to, co zostało zapisane, ma większą moc, więc warto zaopatrzyć się w planer, notes czy kalendarz, w którym rozpiszesz plan swoich działań z uwzględnieniem realnych możliwości i codziennych obowiązków. Dzięki temu będzie ci łatwiej monitorować postępy i trzymać się swoich postanowień. Jeśli twoim celem jest zwrócenie większej uwagi na codzienną pielęgnację, pomocny może być Kalendarz Naturalnej Pielęgnacji, który zawiera gotowy plan pielęgnacji dla całego ciała, twarzy i. Taki plan znajdziecie także w kalendarzyku dołączonym do magazynu „Zwierciadło” – najnowszy numer z Marią Dębską jest już dostępny w sprzedaży.

(Fot. materiały partnera)

3. Nie naśladuj innych, wsłuchaj się w swoje potrzeby

Twoje postanowienia nie powinny opierać się tylko na modzie czy aktualnych trendach. Nie musisz robić tego, co twoi znajomi – słuchaj swoich potrzeb i rób rzeczy, które sprawiają ci przyjemność. Jeśli przykładowo planujesz w nowym roku stawiać na swój rozwój osobisty, znajdź dziedzinę, która cię interesuje, a dzięki temu będziesz to robić z większą ochotą i entuzjazmem. Robiąc coś wbrew sobie, z pewnością szybko stracisz zapał i zrezygnujesz. Przecież nie chodzi o to, żeby stać się całkowicie inną osobą niż dotychczas, ale coraz lepszą wersją samego siebie.

Każdy nowy początek jest dla nas momentem refleksji i pochylenia się nad dotychczasowym życiem. Także nowy rok jest świetną okazją, by pomyśleć o sobie i podjąć postanowienia, by zadbać o swoje zdrowie, rozwój, dobre samopoczucie oraz relacje z bliskimi, bo przecież właśnie te czynniki powinny być dla nas najważniejsze. Weź sprawy w swoje ręce i spraw, by w tym kolejnym roku maksymalnie wykorzystać swój potencjał, by pod koniec grudnia uśmiechnąć się do lustra z poczuciem spełnienia i satysfakcji. Tego właśnie życzymy ci w 2023 roku!

Współpraca reklamowa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze