1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Medical SPA – relaks przez cały rok

(Fot. materiały partnera)
Medical SPA to wyjątkowe miejsce, w którym skorzystasz z dobrodziejstw kosmetologii, fizjoterapii i rehabilitacji, a także medycyny estetycznej. Co ciekawe, dziś już nie musisz odkładać swoich obowiązków i wyjeżdżać do uzdrowiska czy hotelu, by naprawdę się zregenerować. Wszystko dzięki miejskiemu medical SPA – miejscu, które zapewni ci odnowę i relaksację przez cały rok.

Zamiast sanatorium – medical SPA

Pojęcie salonu czy gabinetu, a nawet hotelu SPA funkcjonuje w społeczeństwie od dawna, a jego znaczenie jest powszechnie znane. W ostatnich latach pojawiły się jednak miejsca o profesjonalnej nazwie medical SPA (funkcjonują też określenia zamienne, np. medi-SPA czy medyczne SPA). Czym różnią się od „zwykłych” salonów SPA? Medical SPA łączą w sobie zabiegi kosmetologiczne z leczniczymi oraz relaksacyjnymi. Celem takich miejsc jest nie tylko osiągnięcie stanu odprężenia czy pozytywny wpływ zabiegów na wygląd ciała, ale też poprawa stanu zdrowia pacjenta.

W medical SPA skorzystasz nie tylko z pomocy kosmetologa, ale też ze wsparcia fizjoterapeuty, a nawet specjalisty medycyny estetycznej. Miejsce to bywa porównywane z sanatorium, bardzo często bowiem odwiedzający je pacjenci mają medyczne wskazania do rozpoczęcia leczenia.

Medyczne SPA przeznaczone jest dla osób, które chcą kompleksowo zadbać o zdrowie swojego ciała, ale też umysłu i ducha. Wyciszyć emocje wywołane długotrwałym stresem, odzyskać życiowy balans i równowagę pomiędzy różnymi dziedzinami życia. W medical SPA odpoczniesz, zregenerujesz siły witalne, zadbasz o urodę i zatroszczysz się o swoje zdrowie. Wszystko pod czujną opieką lekarzy, u których konsultacja stanowi podstawę dalszego procesu leczenia.

Uzdrowisko w mieście? To możliwe!

Sanatoria, ale też typowe hotele SPA oraz większość medical SPA najczęściej budowane są w miejscowościach uzdrowiskowych. Trudno się temu dziwić – z daleka od miejskiej dżungli łatwiej się zrelaksować i zapomnieć o codzienności. Niestety, nie zawsze mamy możliwość wziąć dwutygodniowy urlop od pracy i pojechać do oddalonej o setki kilometrów miejscowości. A większość z nas może tylko pomarzyć o takim pobycie więcej niż raz w roku.

Z myślą o pacjentach, którzy chcą skorzystać z dobrodziejstw medycznego SPA, nie rezygnując z codziennych obowiązków, powstało Sense Med Concept. To warszawskie medical SPA, ale też miejsce, w którym kompleksowo zadbasz o swoje zdrowie – skorzystasz z opieki medycznej lekarzy różnych specjalności, dietetyków, trenerów personalnych czy fizjoterapeutów. Zabiegi dostępne w ramach medical SPA pozwalają pacjentom poczuć się jak w uzdrowisku nie tylko raz w roku podczas urlopu, ale zawsze wtedy, gdy odczuwają oni potrzebę odprężenia i regeneracji, a także poprawy samopoczucia i zdrowia. To propozycja szczególnie godna rozważenia dla pacjentów, którzy ze względu na obowiązki rodzinne czy codzienny intensywny tryb życia nie mogą sobie pozwolić na wyjazd na dłużej.

Nie tylko masaże, czyli z jakich zabiegów skorzystasz w medical SPA

Lista zabiegów wpływających pozytywnie nie tylko na ciało, ale też na umysł i emocje, jest długa. Oczywiście podstawa to masaże – nie tylko przyjemny masaż relaksacyjny, ale też antycellulitowy czy masaż twarzy wykonywany przez fizjoterapeutę przy użyciu technik anti-aging. Masaże działają dobroczynnie nie tylko na samopoczucie i urodę – mają też ogromne znaczenie zdrowotne. Pomagają radzić sobie z chorobami i problemami takimi jak bruksizm, obrzęki limfatyczne, wzmożone napięcie mięśniowe itp.

W zakres zabiegów fizjoterapeutycznych wykonywanych w medical SPA wchodzi też m.in. kinesiotaping, czyli metoda polegająca na dynamicznym plastrowaniu w celu m.in. stabilizacji stawów, niwelowaniu bólów kręgosłupa itp.

Ważne miejsce w medical SPA zajmuje terapia manualna fizjoterapeuty. Dzięki niej w miejscu, które służy przede wszystkim odnowie i regeneracji, wspomożesz leczenie poważnych schorzeń ortopedycznych, reumatycznych, a nawet kardiologicznych i neurologicznych. Dużą rolę odgrywają też zabiegi z zakresu balneologii, czyli leczenia za pomocą właściwości wody. Fangoterapia (leczenie błotem), hydroterapia, bicze szkockie – każdy z tych zabiegów, stosowany przez dłuższy czas, przynosi realną ulgę i pozytywny efekt w postaci poprawy stanu zdrowia i samopoczucia, a także uzyskania stanu odprężenia i relaksacji.

Oczywiście w medical SPA nie może zabraknąć zabiegów nastawionych typowo na urodę. Poczucie atrakcyjności jest niezwykle ważne zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Wprost przekłada się na świadomość własnej wartości, a nawet relacje międzyludzkie! Medyczne SPA ma w swojej ofercie profesjonalną depilację woskiem, zabiegi pielęgnacyjne dłoni i stóp, a także wsparcie podologiczne, także dedykowane pacjentom, zmagającym się z poważniejszymi problemami, np. koniecznością rekonstrukcji płytki paznokcia.

W miejscach takich jak Sense Med Concept obok medical SPA funkcjonują m.in. profesjonalne gabinety lekarzy specjalistów. Pacjent może w nich skorzystać z konsultacji dermatologicznej, endokrynologicznej, dietetycznej czy kardiologicznej.

Współpraca reklamowa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze