1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

„Prawda” – premiera nowego spektaklu w reżyserii Wojciecha Malajkata

(Fot. materiały partnera)
(Fot. materiały partnera)
Odważyć się na prawdę, czy trzymać się starego, dobrego kłamstwa? Ten dylemat towarzyszy nam niejednokrotnie w codziennym życiu. O historii pewnego kłamstwa opowiada Wojciech Malajkat w najnowszej komedii teatralnej „Prawda”. Premiera spektaklu 22 maja 2023.

Nowy spektakl „Prawda” w reżyserii Wojciecha Malajkata

Wojciech Malajkat wyreżyserował jeden z dramatów Floriana Zellera, francuskiego pisarza, dramaturga i reżysera, który odniósł jako artysta wiele sukcesów. W Polsce wystawiono do tej pory kilka sztuk Zellera – „Godzinę spokoju”, „Kłamstwo”, „Ojca”, „Nim odleci” oraz „Z drugiej strony”. Dramat „Prawda” po raz pierwszy przedstawiono na rodzimej scenie w 2013 roku. Dziesięć lat później sztukę wziął na warsztat Wojciech Malajkat.

Prawda” to uniwersalna opowieść, która zaczyna się od jednego małego kłamstwa głównego bohatera. Michel jest mistrzem manipulacji. Gdyby na świecie organizowano konkurs knucia intryg, kombinowania i unikania odpowiedzialności, zdobyłby złoty medal. Nie jest człowiekiem idealnym, ale swoje wady i błędy doskonale ukrywa między półprawdami. Ta technika sprawdzała się u Michela przez wiele lat. Ale czy można żyć tak wiecznie?

Wojciech Malajkat zaprosił do współpracy znanych i lubianych polskich aktorów. W spektaklu „Prawda” występuje Beata Ścibakówna, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Andrzej Zieliński oraz Tomasz Sapryk.

(Fot. materiały partnera)

Wojciech Malajkat – aktor, reżyser, pedagog, rektor

Wojciech Malajkat to artysta, który spełnia się w wielu rolach. Jest aktorem teatralnym, filmowym, serialowym i dubbingowym. Reżyseruje spektakle teatralne, uczy młodych adeptów sztuki aktorskiej, a jako rektor warszawskiej Akademii Teatralnej podejmuje decyzje istotne dla funkcjonowania szkoły.

Na scenie kreuje postaci w spektaklach uwielbianych przez publiczność i cenionych przez krytyków. Jego talent i warsztat można oglądać w spektaklach: „Imię”, „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” oraz „Inteligenci”.

(Fot. materiały partnera)

„Prawda” w repertuarze teatralnym Adria Art

Premiera najnowszego spektaklu w reżyserii Wojciecha Malajkata została zaplanowana na 22 maja 2023 roku w Garnizonie Sztuki w Warszawie. Repertuar spektaklu znajduje się na stronie Adria Art, organizatora licznych wydarzeń teatralnych, muzycznych i kabaretowych.

Najnowsza produkcja pojawi się niebawem na scenie w kilku miastach. „Prawdę” zagramy w Częstochowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie i Warszawie. Już niedługo spektakl pojawi się również w repertuarze innych miast.

Drodzy Widzowie, a czym dla Was jest prawda? Może Wasza definicja jest podobna do interpretacji bohaterów spektaklu Wojciecha Malajkata? Przekonajcie się sami!

(Fot. materiały partnera)

Współpraca reklamowa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze