1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Czym grozi noszenie złego biustonosza?

Czym grozi noszenie złego biustonosza?

123rf.com
Źle dobrana bielizna nie tylko nie będzie spełniała swoich podstawowych funkcji, ale może także prowadzić do różnego rodzaju problemów zdrowotnych, m.in. otarć skóry, bólu kręgosłupa, a nawet deformacji piersi. Jakie błędy przy wyborze i  użytkowaniu bielizny popełniamy najczęściej?

Odpowiedni wybór biustonosza to klucz do sukcesu i gwarancja pięknie  wyeksponowanych i zdrowych piersi. Kobiety niestety często kupują biustonosz o zbyt dużym lub zbyt ciasnym obwodzie. „Zbyt luźny obwód sprawia, że zapięcie podnosi się ku górze, a biust nie jest odpowiednio podtrzymany, co powoduje obciążenie kręgosłupa. Z kolei za ciasny obwód może być przyczyną otarć i dyskomfortu”, tłumaczy Iwona Miklusiak brafitterka marki Dalia. Kolejnym błędem jest nieodpowiednie dopasowanie wielkości miseczki do piersi. Zbyt mała miseczka nie tylko spłaszcza biust, ale tworzy również niezbyt elegancko wyglądające fałdki po bokach. Może być nawet przyczyną deformacji i odkształceń piersi. Natomiast za duże miseczki będą odstawały i nieestetycznie marszczyły się pod ubraniem.

Poza odpowiednio dobraną szerokością obwodu i wielkością miseczek bardzo ważna jest odpowiednia regulacja ramiączek, ponieważ jeśli są ściągnięte zbyt mocno, materiał wżyna się w ciało, a jeśli są zbyt luźne - spadają z ramion i nie utrzymują biustu. Ciężar piersi w 90% opiera się na obwodzie, ale ramiączka pomagają wyregulować poziom ułożenia i wyeksponowania biustu. Można przyjąć, że przy dobrze wyregulowanych ramiączkach wierzchołek piersi powinien znajdować się mniej więcej w połowie ramienia.

Warto też pamiętać, że nie każda konstrukcja jest odpowiednia do każdego biustu. „Posiadaczki dużych piersi najlepiej poczują się w  biustonoszach z fiszbinami, które pomagają utrzymać obfity biust. W dobrej konstrukcji  będą one okalały całą pierś, nie wrzynając się w ciało”, tłumaczy Iwona Miklusiak.Warto więc podczas wyboru bielizny skorzystać z porady brafitterki, która pomoże dobrać najbardziej odpowiedni biustonosz, w którym kobieta będzie czuła się komfortowo, estetycznie i zdrowo.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze