1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Plankton termalny – naturalna siła, która w 3 krokach pomaga twojej skórze

Plankton termalny – naturalna siła, która w 3 krokach pomaga twojej skórze

Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Kosmetyki nawiązujące do natury przeżywają obecnie renesans. Szczególnie cenimy zaś te, za którymi stoją unikalne formuły i lata badań potwierdzające najwyższą skuteczność.

Prawdziwą innowację w pielęgnacji cery stanowią produkty zawierające plankton termalny. Poznaj ich historię, która zaczyna się od legendy, a kończy na popartej naukowymi badaniami trójstopniowej pielęgnacji skóry!

Plankton termalny – od legendy do przełomowego patentu

Historia wykorzystania planktonu termalnego w produkcji dermokosmetyków wiąże się z postacią francuskiego doktora, będącego prawdziwym człowiekiem renesansu. Doktor Jos Jullien urodzony w 1877 roku we Francji zasłynął jako badacz historii, artysta, pisarz, a przede wszystkim lekarz, którego badania bardzo wiele wniosły do dermatologii, a z ich efektów korzystają obecnie kobiety na całym świecie, dbające o doskonałą kondycję cery.

Doktor Jullien szczególnie interesował się właściwościami wód termalnych. W 1952 roku, podczas wędrówki po francuskiej części Pirenejów, natknął się na fontannę, która według legendy zapewniała niezwykłą regenerację rzymskim legionistom po odbytych bitwach. Jak okazało się w trakcie badań, woda zawierała wiele cennych substancji mineralnych, ale najcenniejszym jej składnikiem był plankton termalny, doskonale wpływający na regenerację skóry.

Po 8 latach badań udało się najpierw sprawić, by ten cenny składnik zachował swoje właściwości poza miejscem pochodzenia, a następnie opracowano proces biofementacji nazwany fermogenezą. Dzięki niemu udało się uzyskać 400 000 razy wyższą koncentrację planktonu od tej występującej w naturalnym stanie. Tak narodziła się marka Biotherm.

Przełom w ochronie i pielęgnacji cery – najwyższe stężenie planktonu termalnego

Life Plankton™ opatentowany przez markę Biotherm to prawdziwy skarb dla kobiet zmagających się z problemem starzejącej się cery.

Szkodliwe czynniki zewnętrzne codzienne wpływają na naszą skórę. Jej komórki muszą zmagać się z efektami ich działania, przez co obniża się ich zdolność do naturalnej regeneracji. Plankton termalny wypełnia tę lukę. Najnowszy efekt jego wykorzystania w batalii przeciwko efektom starzenia się skóry stanowi Life Plankton™ Elixir stworzony przez Biotherm. Plankton termalny występuje w niemal wszystkich produktach tej firmy, zaś w eliksirze znajdziemy jego najwyższe stężenie.

Naturalna siła tego niezwykłego składnika pomaga cerze w trzech krokach: zapewnia skórze ochronę, daje jej wzmocnienie i przyspiesza regenerację, co przyczynia się do opóźnienia procesów starzenia. Udowodniono, że wygląd skóry poprawia się dzień po dniu, a już po ośmiu dniach efekty stają się widoczne.

Kompletna rutyna pielęgnacyjna dla twojej cery

Aby osiągnąć najlepsze efekty, do pielęgnacji skóry należy podchodzić kompleksowo, także gdy korzystamy ze wsparcia darów natury. Nie tylko plankton termalny doskonale wpływa na kondycję cery. Naukowcy od dawna badali niezwykłe właściwości alg morskich. Te organizmy są zdolne do długotrwałego kurczenia się i rozwijania, dzięki dostosowywaniu się do panujących warunków bez zmiany struktury. Efekt udało się skutecznie przenieść na pielęgnację skóry.

Właściwości czerwonych alg doskonale wykorzystano między innymi w kosmetykach Blue Therapy Red Algae, również w kremie do twarzy tej linii. Algi te dostarczają skórze wiele niezbędnych minerałów, a jednocześnie chronią ją przed działaniem wolnych rodników. Wpływa to na opóźnienie procesów starzenia. Komplementarne stosowanie serum Life Plankton Elixir™ oraz kremu Blue Therapy Red Algae to doskonała rutyna pielęgnacyjna w batalii o zdrową, jędrną i pozbawioną oznak starzenia cerę!

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze