1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Jak ważny jest zapach w relacjach między ludźmi?

Zobacz galerię 8 Zdjęć
Nie od dziś wiemy, że zmysł węchu może powiedzieć nam więcej niż słowa. Każdy z nas ma swój indywidualny zapach, który wpływa na innych i oddziałuje na to, jak ludzie postrzegają się nawzajem. Dzięki aromatom można wyrazić nie tylko swój charakter oraz styl, ale przede wszystkim… pożądanie i emocje.

Feromony działają od najmłodszych lat i są odpowiedzialne za niewerbalną komunikację z członkami rodziny i przyjaciółmi, a później również z partnerami. Zapachy pełnią wyjątkowo ważną rolę w naszym życiu – podkreślają mocne strony i potrafią powiedzieć o nas o wiele więcej niż strój, makijaż, czy nawet mimika twarzy.

Jak różne wonie wpływają na rodzące się miedzy ludźmi uczucia i relacje? Jak zrozumieć sygnały zapachowe wydzielane przez innych i to, co chcą nam w ten sposób zakomunikować?

Tajemniczość wzmaga atrakcyjność

Pierwszym etapem każdej nowej relacji jest to, iż druga osoba pozostaje dla nas (jeszcze) nieodgadniona, tajemnicza. To właśnie wtedy zwraca się uwagę przede wszystkim na zapach, który może dodawać uroku, intrygować i jeszcze bardziej zachęcać do poznania.

Uczucie świeżości i lekkości przywodzi na myśl najpiękniejsze momenty gorącego lata. Podczas pierwszych chwil, w których poznajemy drugą stronę, wokół nas tworzy się tajemnicza aura wzmagana przez zapachy. Unoszące się w powietrzu aromaty sprawiają, że stajemy się bardziej atrakcyjni dla drugiej osoby, a siła przyciągania rośnie.

Zapachowy urok

Kiedy wyobraźnia zaczyna pracować, a my lepiej poznajemy osobę, która wzbudziła nasze zainteresowanie, jej woń staje się coraz bardziej intrygująca. Zapach „własny” partnera potrafi zwiększyć atrakcyjność i urok drugiej osoby, a my coraz bardziej zaczynamy dostrzegać i rozpoznawać obiekt naszych westchnień.

Miłość od pierwszego zapachu jest możliwa – komunikacja między ludźmi to nie tylko słowa czy elementy wizualne, ale także zapachowe przyciąganie zmysłem węchu. Zapach każdego człowieka jest jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny. Podobnie jak zbiór naszych cech charakteru, czy wygląd. Warto jednak pamiętać, że nasza indywidualna woń może być delikatnie „podsycana” chociażby przez perfumy.

Często to właśnie nowe zapachy, których używamy jako perfum, czy którymi pachną nasze ubrania, kojarzą nam się ze spojrzeniem drugiej osoby, niewielkim gestem w naszą stronę, czy pierwszymi oznakami zainteresowania.

Kolejny etap nowej, romantycznej znajomości ma miejsce, gdy pierwsze przejawy naszych uczuć zaczynają nieśmiało o sobie dawać znać. Nasze ciało wyraża to na wiele sposobów – rumieńcem na widok drugiej osoby, wyjątkowym uśmiechem lub układem sylwetki. Wtedy nasze ciało coraz bardziej napędza pragnienie nawiązania więzi z drugą stroną i zaczyna rodzić się prawdziwe pożądanie.

fot. iStock

Zapachowa fascynacja może trwać długo, a aromaty mają ogromny wpływ na to, jak postrzegamy atrakcyjność partnera. Dlatego ważne jest, aby stosowane przez nas produkty, które zapewniają nam delikatny, piękny i jednocześnie wyjątkowy zapach, były starannie dobrane i skorelowane z naturalną wonią ciała, miłością fizyczną oraz panującym nastrojem.

Zmysłowe aromaty  pozostają  na ubraniach o wiele dłużej niż perfumy na ciele. Dzięki temu czujemy się pewniej, a nasz urok i atrakcyjność dla płci przeciwnej rośnie... Niezwykle sensualnymi zapachami dostępnymi na rynku, które zapewniają oszałamiający efekt i dzięki którym jesteśmy odważniejsi w wykonaniu tego pierwszego, poważnego kroku w relacji (jakim jest chociażby pierwszy pocałunek), jest najnowsza kolekcja płynów do płukania tkanin Lenor Parfum des Secrets.

Dzięki eleganckim aromatom wykorzystanym w tworzeniu tych uwodzicielskich i oryginalnych zapachów powstała kolekcja składająca się z 4 płynów. Każdy z nich można uznać za odzwierciedlenie etapów tworzenia nowej relacji z drugim człowiekiem. Zamknięte w oryginalnych butelkach płyny zostały stworzone z wykorzystaniem składników, które znajdziemy w tradycyjnych perfumach. Zapach Mystery to połączenie m.in. mandarynki, gruszki, piżma i drzewa sandałowego, które wzmacnia poczucie tajemniczości i niepewności związanej z poznaniem kogoś interesującego. Charm to z kolei uwodzicielski i czarujący miks przypraw korzennych, świeżego jabłka i paczuli. Blush w swoim składzie wykorzystał zapach czerwonych owoców, jaśminu i bursztynu, natomiast Kiss jako dopełnienie miłosnej historii to odważny, wspomagający pewność siebie zapach będący połączeniem marakui, brzoskwini, magnolii i bursztynu.

Gosia Skowrońska, blogerka

Dzięki tak wyjątkowym połączeniom tworzymy unikalne, eleganckie aromaty, w których zakochało się już wiele gwiazd. Jedna z najpopularniejszych blogerek Gosia Skowrońska podzieliła się swoimi inspiracjami zapachowymi: „Inspirujecie się czasami zapachami? Lubicie gdy Wasze ubrania pięknie pachną? Ja uwielbiam, gdy zapach płynu do płukania współgra z moimi perfumami. Dlatego tak bardzo polubiłam nową Kolekcję Lenor Parfum des Secrets. Moim ulubieńcem został Blush. Elegancki, kwiatowy zapach przekonał mnie do siebie delikatnością i świeżością”.

 

A czym dla Was jest zapach i jaki ma wpływ na tworzące się relacje?
 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze