1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę przy wyborze kosmetyków?

Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę przy wyborze kosmetyków?

fot. materiał prasowy klienta
Wśród całej masy kosmetyków, którymi coraz liczniej zalewa nas rynek, niektóre z nas wybierają produkty dla siebie według ich ceny. Nie można powiedzieć, że wśród najniższej półki cenowej nigdy nie pojawiają się kosmetyki, które naprawdę działają tak, jak powinny - jak najbardziej można znaleźć tam warte uwagi produkty. Jeśli jednak choć raz się zastanawiałaś, czym powinny cechować się dobre kosmetyki do makijażu wypuszczane przed cenionego producenta i przede wszystkim, czy warto zapłacić więcej za takie produkty, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Oto cztery ważne kwestie, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze kosmetyków.

Skład produktów

Mimo że nasza świadomość na ten temat rośnie, wciąż bardzo wiele kosmetyków ma w swoim składzie parabeny i inne środki szkodliwe dla nas, a nawet całego środowiska. Pamiętaj, że jeżeli jakiś produkt oznaczony jest na etykiecie jako bio, lub bez zawartości konserwantów, wciąż warto sprawdzić jego skład, aby zweryfikować te słowa.

W profesjonalnych kosmetykach do makijażu używanych dla przykładu w branży modowej znajdziemy wyższą zawartość składników aktywnych w porównaniu do ich tańszych odpowiedników z drogerii. W dobrej jakości produktach również tych używanych przez amatorów makijażu także nie oszczędza się na składnikach aktywnych, które wpływają na efektywność działania. Widać to dobrze w miejscach takich jak strona , na której niedrogie produkty do codziennego makijażu mają skład, który pasowałby równie dobrze do profesjonalnych kosmetyków.

Trwałość makijażu

Chyba każda kobieta ma doświadczenie z kosmetykami, które utrzymują się na skórze zaledwie kilka godzin. Nie ważne, czy mowa o podkładzie, pudrze, szmince, cieniu do powiek, czy eyelinerze - każde z nich czasem zawodzi, szczególnie wtedy, gdy nieświadomie kupimy produkt niskiej jakości. Naprawdę trudny egzamin kosmetyki do makijażu przechodzą w upalne letnie dni. To wtedy wymagamy od nich więcej, kiedy nasza skóra musi zmierzyć się z wysoką temperaturą. Kosmetyki dobrej jakości pozostają na miejscu przez wiele godzin, nawet w trudnych warunkach. Korzystając z nich, nie musisz myśleć o rozmazanym makijażu przez całą noc.

Mowa tu również o cieniach do powiek i bazach, które używa się pod nie. Problem cienia zbierającego się w zgięciu powieki nie jest Ci obcy? Więc pewnie docenisz dobrej jakości bazę pod cień do powiek, który zatrzyma tworzenie się tego efektu. Tak po prostu, raz a dobrze.

Wpływ kosmetyków na skórę

Najwyższej jakości kosmetyki nie powinny wysuszać Twojej skóry, czy zatykać porów. Wszystkie takie efekty świadczą o złym działaniu produktu, lub ewentualnie o nieodpowiednim jego dobraniu. To ważne, aby potrafić dobrze dobrać kosmetyki do swojego rodzaju skóry i jej indywidualnych cech. W końcu żaden produkt nie działa tak, aby odpowiadał absolutnie wszystkim użytkownikom.

Warto w tym miejscu wspomnieć również o alergiach. Dziś wybór produktów antyalergicznych jest już naprawdę duży, jednak podczas gdy jedne produkty powodują alergie ze względów niezależnych od producenta, inne po prostu podrażniają delikatną skórę, ponieważ mają zbyt silny skład.

Kilka wariantów jednego produktu

Skoro wiemy już, że nie istnieją produkty uniwersalne, które odpowiadałyby absolutnie każdemu, to kosmetyki powinniśmy więc dobierać indywidualnie pod cechy każdej z nas. Wśród profesjonalnych kosmetyków do twarzy istnieje cała gama produktów dostosowanych do różnych rodzajów skóry i jej indywidualnych cech. Jedne świetnie nawilżą wysuszona i napiętą cerę, inne ukryją niedoskonałości i zadbają, aby skóra pozostała matowa przez cały dzień. Dobrane pod wyjątkowe cechy każdej z nas będą działać dokładnie tak, jak sobie

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze