1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Preparaty na wypadanie włosów

Preparaty na wypadanie włosów

Fot. materiały partnera
Fot. materiały partnera
Zobacz galerię 4 zdjęcia
Preparaty na wypadanie włosów cieszą się dużym zainteresowaniem większości ludzi. Możemy zakupić je w niemal każdej drogerii, zarówno tej internetowej, jak i stacjonarnej. Pamiętajmy jednak, aby preparaty na wzmocnienie włosów wybierać starannie i z rozwagą. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się ich skutecznością.

Preparaty na wypadanie włosów – podstawą są dobre składy. Jakich składników szukać?

Preparaty na wypadanie włosów powinny zawierać jak najwięcej składników aktywnych, najlepiej pochodzenia naturalnego. Wówczas będziemy mogli liczyć nie tylko na wysoką skuteczność, ale również na bezpieczeństwo stosowanych produktów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: 

Dobre preparaty na wypadanie włosów zawierają sprawdzone składniki o cennych właściwościach. Ich przykłady zebraliśmy w poniższej tabeli.

Pantenol Preparat na wypadające włosy z tym składnikiem będzie koił skórę głowy i delikatnie ją nawilżał. Pantenol wykazuje działanie łagodzące podrażnienia, niweluje świąd i regeneruje skórę. Dobra kondycja skóry głowy jest niezbędna do ograniczenia wypadania włosów.
Kofeina Stymuluje mikrokrążenie, dzięki czemu skóra głowy staje się lepiej ukrwiona. Hamuje negatywny wpływ DHT na mieszki włosowe. Pobudza włosy do intensywnego wzrostu.
Mleczko pszczele Zapobiega nadmiernemu przetłuszczaniu się skóry głowy. Głęboko odżywia cebulki włosowe, dostarczając m.in. witamin z grupy B. Pomocne w wypadaniu włosów na tle androgenowym, łojotokowym oraz w łysieniu plackowatym.
Olejek jojoba Olejek ten nawilża włosy i odżywia ich cebulki, dzięki czemu stają się mniej podatne na wypadanie. Ma właściwości przeciwgrzybicze, normalizuje wydzielanie sebum. Działa wygładzająco na włosy i zwiększa ich odporność na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych.
Keratyna roślinna Pozytywnie wpływa na długość włosów, zapobiegając ich łamliwości. Wbudowuje się w uszkodzenia, przywracając włosom prawidłową strukturę. Dzięki temu włosy są gładkie, nawilżone i pełne blasku.
Ekstrakt z amli Amla wykazuje niezwykle silne działanie wzmacniające i odżywiające cebulki. Powoduje, że włosy stają się silniejsze i mniej podatne na wypadanie.
Ekstrakt z wąkroty azjatyckiej Posiada silne właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Hamuje przetłuszczanie się włosów. Intensywnie stymuluje mikrokrążenie, powodując, że do cebulek włosowych dociera więcej składników odżywczych. To przekłada się na lepszy porost włosów.
Ekstrakt z kory chinowej Poprawia ukrwienie skóry głowy, dzięki temu włosy są zdrowsze, silniejsze oraz odporniejsze na wypadanie. Kosmetyki z zawartością ekstraktu z kory chinowej zarówno ograniczają utratę włosów, jak i przyśpieszają ich porost.
Pamiętajmy także o tym, aby stosować różnorodne preparaty przeciw wypadaniu włosów. Na rynku dostępne są przede wszystkim takie produkty, jak:
  • szampony,
  • wcierki,
  • olejki,
  • ampułki,
  • odżywki,
  • płukanki,
  • maski.
Jak więc widać, lista produktów proponowanych do walki z nadmiernym wypadaniem włosów jest całkiem długa. Kupno niektórych kosmetyków jest absolutną podstawą, podczas gdy z innych możemy śmiało zrezygnować.

Preparaty na wypadanie włosów, które warto stosować

 Zestaw preparatów na wypadanie włosów (Fot. materiały partnera) Zestaw preparatów na wypadanie włosów (Fot. materiały partnera)

Jakie preparaty na wypadanie włosów wybrać, gdy szukamy skutecznych rozwiązań przeciwko nadmiernej utracie kosmyków? Na początek w zupełności wystarczy dobry szampon, odżywka i wcierka do włosów.

  • Jaki powinien być dobry szampon? Przede wszystkim nie powinien on zawierać w swoim składzie agresywnych środków myjących. Mowa tu przede wszystkim o SLS i SLES, sztucznych barwnikach, parabenach. Substancje te mogą doprowadzić do podrażnienia skalpu, co objawiałoby się jego wzmożonym przetłuszczeniem, uporczywym świądem oraz zaczerwienieniem. Co więcej, tego rodzaju substancje mogłyby jeszcze bardziej zaognić problem wypadania włosów. Ważne więc, aby szampon zawierał łagodne, skuteczne środki myjące. Powinien być również bogaty w składniki przeciwgrzybicze i antybakteryjne, aby zapobiegać łupieżowi i łojotokowi.
  • Kolejny preparat na wypadające włosy, w który warto zainwestować, to wcierka do włosów. Kosmetyk ten ma za zadanie pobudzić cebulki włosowe do wzrostu. Dzięki wcierce włosy będą rosły zdecydowanie szybciej, dzięki czemu w krótszym czasie osiągniemy pożądaną długość kosmyków. Na tym jednak nie koniec zalet tego produktu. Wcierka z wysoką zawartością składników aktywnych naturalnego pochodzenia wzmocni cebulki włosowe, dzięki czemu będziemy tracić znacznie mniej włosów. Za wysoką skuteczność wcierek odpowiadają skoncentrowane składniki aktywne. Wcierki nie spłukujemy od razu, dzięki temu jej składniki mogą się dobrze wchłonąć i skutecznie zadziałać.
  • Godnym polecenia produktem jest również odżywka do włosów. Co prawda odżywka nie zawsze nie nadaje się do wmasowania w skalp, za to skutecznie wzmacnia włosy na całej ich długości. Wypełnia powstałe ubytki, nawilża i uelastycznia włosy, dzięki temu pasma stają się znacznie odporniejsze na łamanie. Przesuszone, łamliwe i kruche włosy powodują, że fryzura prezentuje się wyjątkowo niekorzystnie, dlatego warto stosować odżywki, które wygładzą włosy i wzmocnią ich strukturę.
Jak wspomniano w powyższym akapicie, oprócz odżywki, szamponu i wcierki możemy wyróżnić także inne rodzaje kosmetyków.
  • Ampułki wykazują podobne działanie do wcierek, choć zawierają silniej skoncentrowane składniki. Z tego powodu nie mogą być stosowane zbyt długo, inaczej mogą wręcz wzmóc wypadanie włosów.
  • Maski są przeważnie bardziej treściwe od odżywek. Nadają się do rzadszego stosowania, aby nie obciążyć zanadto włosów.
  • Pomocne okazują się niekiedy również olejki stymulujące wzrost włosów. W przeciwieństwie do wcierek, zawsze wymagają zmycia. U niektórych osób mogą jednak nasilać wypadanie włosów.
  • Płukanki są wykorzystywane w pielęgnacji włosów od lat. Wśród płukanek pomocnych w walce o piękne włosy na szczególną uwagę zasługują płukanka z pokrzyw, skrzypu polnego oraz łopianu. Rośliny te posiadają dobroczynny wpływ na cebulki naszych włosów, gdyż wzmacniają je i czynią mniej podatnymi na wypadanie. Jednak nadmiar ziołowych płukanek nie będzie służył włosom skłonnym do przesuszenia.
Wszystkie kosmetyki, aby były skuteczne, muszą być stosowanie systematycznie. Niektóre nadają się do codziennego stosowania, po inne, takie jak np. szampon, należy sięgać zgodnie z naszymi potrzebami. Pomocne wskazówki znajdziemy też na opakowaniach poszczególnych kosmetyków.

Dobrze pamiętać również o tym, aby unikać kosmetyków ze składnikami niekorzystnymi dla naszej skóry. Jak na przykład silnie oczyszczające detergenty z grupy SLS i SLES, które działają drażniąco i mogą prowokować wypadanie włosów. Warto zrezygnować też z parabenów oraz PEG-ów, powodujących reakcje alergiczne, objawiające się między innymi przykrym pieczeniem skóry, świądem oraz jej zaczerwienieniem. Chemiczne barwniki oraz zapachy są kolejnymi niepożądanymi substancjami – często wywołują reakcje alergiczne i wzmagają wypadanie. Musimy mieć na uwadze również to, że wszelkie sztuczne substancje mogą wywierać niekorzystny wpływ na środowisko naturalne. Jeśli więc los naszej planety nie jest nam obojętny, powinniśmy się ich wystrzegać.

Delpos – preparaty na wypadanie włosów z naturalnymi składnikami!

Jeśli szukasz kosmetyków na zahamowanie utraty włosów lub przyśpieszenie ich porostu, zwróć uwagę na . Ich składy bazują na składnikach pochodzenia naturalnego, dzięki czemu są delikatne nawet dla wrażliwej skóry głowy.

Kosmetyki Delpos zawierają starannie wyselekcjonowane składniki aktywne, które odpowiadają na najczęstsze przyczyny wypadania włosów. Składniki te wnikają w głąb skóry i silnie odżywiają cebulki, stymulując je do wzmożonej pracy. Zapobiegają też wypadaniu włosów i przedłużają ich żywotność. Można powiedzieć, że preparaty Delpos w pełni pokrywają wszystkie potrzeby związane z pielęgnacją włosów, a działanie poszczególnych preparatów idealnie się uzupełnia - mówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde.

W skład zestawu wchodzi:

  • kojący szampon z amlą, mleczkiem pszczelim i pantenolem,
  • skoncentrowana wcierka do skóry głowy z kofeiną, ekstraktami z kory chinowej i wąkroty azjatyckiej,
  • regenerująca odżywka z keratyną roślinną i olejkiem jojoba.
 Fot. materiały partnera Fot. materiały partnera

Jakie preparaty na wypadanie włosów – podsumowanie

w domowych warunkach jest jak najbardziej możliwa. Konieczne jest jednak zastosowanie odpowiednio dobranych środków, w tym pielęgnacyjnych, jak kosmetyki z wysoką zawartością składników aktywnych. Najlepiej, jeśli wszystkie stosowanie przez nas preparaty na wypadanie włosów będą posiadały naturalne składy. Takie naturalne kosmetyki mają najlepsze działanie i nie nasilają problemów z wypadaniem włosów.

FAQ – preparaty na wypadanie włosów

  1. Czy preparaty na wypadanie włosów mają prawo działać?
Preparaty na wypadanie włosów działają tylko w momencie, kiedy posiadają składniki aktywne oraz są stosowane regularnie. Oczywiście na efekty trzeba czekać, pierwsze efekty jakiegokolwiek stosowanego kosmetyku powinniśmy zauważyć po przynajmniej 4 tygodniach codziennego stosowania.
  1. Jakich składników w preparatach na wypadanie włosów szukać?
W preparatach na wypadanie włosów należy poszukiwać takich składników, jak: ekstrakt z kory chinowej, ekstrakt z miłorzębu japońskiego, niacynamid, ekstrakt z nagietka, ekstrakt z zielonej herbaty, betaina czy mocznik. Takie składniki znaleźć można w zestawie Delpos.
  1. Jak długo można stosować preparaty na wypadanie włosów?
Preparaty na wypadanie włosów można stosować przewlekle, jednak trzeba pamiętać o tym, że najlepiej działają na skórę naszej głowy dermokosmetyki o naturalnym składzie.

Bibliografia

  1. Brzezińska-Wcisło L., Lis A., Kamińska G., Wcisło-Dziadecka D., Fizjologia i patologia wzrostu i utraty włosów na głowie u człowieka, „Postępy Dermatologii i 2. Alergologii XX”, nr 5/2003
  2. Curyło K., Jurzak M., Najczęstsze choroby owłosionej skóry głowy: Troska o zdrowie w aspekcie społecznym, część 1, Oficyna Wydawnicza AFM, Kraków, 2015
  3. Komasińska: Wypadanie włosów i łysienie u kobiet, Kosmetologia Estetyczna, 2016
  4. Huetter I., Hair care with depth eff ects by low molecular proteins. SOEFW Journal, 2003
  5. P. Kapoor. Herbal cosmetics for skin and hair care. Nat. Pro. Rad. 4(4): 306-314 (2005)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze