1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Jak i gdzie sprzedać używane ubrania? 

Jak i gdzie sprzedać używane ubrania? 

(Fot. materiał partnera)
Wiele myśli poświęcasz temu, jakie nowe ubrania mogłabyś kupić, gdybyś wymieniła nieużywaną garderobę na gotówkę? Drażni Cię niebotyczna liczba zalegających w szafie sukienek, bluzek i T-shirtów? Zobacz, w jaki sposób możesz na nich zarobić!

Idea zero waste staje się coraz popularniejsza i spotyka się z szeroką akceptacją. Przez zero waste rozumie się styl życia oparty na ograniczeniu konsumpcji i produkcji odpadów. Częścią tego sposobu myślenia jest ponowne wykorzystywanie dóbr: odzieży, przedmiotów codziennego użytku, mebli, zabawek. Takie ekologiczne podejście zakłada kupowanie różnych rzeczy z tzw. drugiej ręki, co w długofalowej perspektywie przyczynia się do ograniczenia produkcji i negatywnych konsekwencji dla środowiska, które z niej wynikają. Co zrobić, gdy znudziła nam się torebka, zmieniłyśmy styl ze sportowego na bardziej elegancki, a nasze spodnie przestały się dopinać? Wszystkie wymienione przedmioty możemy wystawić w dziale „moda ogłoszenia” na portalu z ogłoszeniami. Gdzie można to zrobić i co się najbardziej opłaca?

Darmowe ogłoszenia

Pierwszym rozwiązaniem są portale umożliwiające umieszczenie na nich ogłoszeń całkowicie za darmo. Darmowe ogłoszenia możliwe są miedzy innymi na portalu Bazos: https://www.bazos.pl/. Wystawisz tu zarówno rzeczy, które zalegają Ci w szafie (wieczorowe sukienki, swetry, koszulki damskie i męskie, buty i torebki), jak i akcesoria dla niemowląt (wózki, foteliki do przewożenia dzieci, a także meble, narzędzia do ogrodu czy bilety na wydarzenia kulturalne. Zaletą tego portalu jest przede wszystkim to, że wystawienie na nim ogłoszeń jest darmowe i nie wymaga rejestracji. Aby dodać ogłoszenie, wystarczy kliknąć w zakładkę „dodaj darmowe ogłoszenie”. Wtedy wyświetlą się kategorie, w których można wystawiać produkty. Po wybraniu pasującej kategorii (w tym przypadku moda) twój numer telefonu zostaje zweryfikowany, a wtedy już pozostaje jedynie dodać ogłoszenie.

Portale aukcyjne

Kolejnym sposobem na spieniężenie niepotrzebnej nam już garderoby są portale aukcyjne. Tam również możemy wystawiać używane przedmioty w różnych kategoriach, np. odzież, meble, czy nieruchomości. Aby wystawiać ogłoszenie na portalu aukcyjnym, trzeba założyć na nim swoje konto. Dopiero wtedy można wybrać kategorię i wstawić zdjęcie produktu wraz z opisem, proponując cenę. Portale aukcyjne, choć cieszą się dużą popularnością, nie są dobrą opcją dla każdego. Po pierwsze, od każdej sprzedanej na portalu rzeczy pobierana jest prowizja. Po drugie, ponieważ portal cieszy się dużą popularnością, trudno jest się na nim przebić. Jeśli nie zajmujesz się handlem na co dzień i nie prowadzisz własnej firmy, Twoje ogłoszenia mogą przepaść niezauważone wśród propozycji profesjonalnych sklepów.

Wymienialnia ubrań

Wymienialnie to inicjatywy oddolne organizowane przez lokalne stowarzyszenia. Mają formę cyklicznych spotkań (np. raz na kwartał) podczas których można wybrać rzeczy pozostawione przez innych uczestników albo/ i zostawić swoje. W zależności od organizatora wymienialnie mogą przybierać rożne formuły – czasem rzeczy można zostawić w dniu wydarzenia, czasem należy je z wyprzedzeniem dostarczyć organizatorom. Niestety rozwiązanie to funkcjonuje jedynie w największych miastach w Polsce, np. Warszawie czy Krakowie.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze