1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Naturalny sposób na piękne i gęste włosy? Wypróbuj ekologiczne kosmetyki Neboa!

Fot. materiał partnera
Twoje włosy są podatne na uszkodzenia i szybko tracą objętość? Zapewne jesteś posiadaczką włosów cienkich. Nie oznacza to jednak, że Twoje włosy nie mogą wyglądać na zdrowe i gęste. Aby uzyskać taki efekt musisz jedynie sięgnąć po odpowiednie kosmetyki, które odpowiedzą na potrzeby Twoich włosów. Temu zadaniu sprosta linia kosmetyków LIFT UP marki Neboa. Co warto o niej wiedzieć?

Linia kosmetyków do włosów LIFT UP od Neboa

Osłonka włosa może składać się z 4 do 12 warstw łusek. Ich podstawowe zadanie to ochrona włosów przed uszkodzeniami, ale i utratą wilgoci. Włosy cienkie posiadają tych łusek mniej. Jednocześnie zbudowane są z mniejszej ilości keratyny. Wszystko to sprawia, że są bardziej podatne na zniszczenia. Właśnie dlatego wymagają innej pielęgnacji niż włosy grube. Przede wszystkim musi ona uwzględniać ich delikatność.

Na potrzeby włosów cienkich i delikatnych świetnie odpowiada linia LIFT UP marki Neboa, która składa się z szamponu i odżywki. Te kosmetyki zostały zaprojektowane z myślą o włosach, którym często brakuje objętości. Szampon i odżywka LIFT UP zatroszczą się o większą objętość fryzury i jej lekkość. Sprawią także, że włosy zostaną uniesienie u nasady, dzięki czemu będą wyglądać na gęstsze.

Linia LIFT UP - naturalny i wegański skład

Kosmetyki do włosów z linii LIFT UP, to podobnie jak w przypadku innych kosmetyków marki Neboa, naturalny i wegański skład. Zarówno szampon, jak i odżywka, zawierają aż 98% substancji pochodzenia naturalnego. Jakie substancje odpowiadają za ich skuteczność?

W przypadku szamponu będą to przede wszystkim ekstrakty z roślin i owoców, takie jak:

  • ekstrakt z kwiatu arniki - ogranicza wypadanie włosów,
  • ekstrakt z jasnoty białej - sprawia, że włosy zostają wzmocnione i mniej podatne na uszkodzenia,
  • ekstrakt z szałwii lekarskiej - reguluje wydzielanie sebum,
  • ekstrakt ze skórki cytryny - zapewnia odświeżenie.

Odżywka stanowi uzupełnienie codziennej pielęgnacji. Zawiera m.in. ekstrakt z owoców truskawki i jeżyny, a także naturalne oleje, w tym olej z pestek winogron, olej z pestek malin oraz olej kokosowy. Tak dobrana receptura sprawia, że włosy stają się odżywione i wygładzone. Dodatek oleju sojowego chroni zaś włosy przed utratą wilgoci, która jest częstą przyczyną braku objętości.

Neboa - marka, która troszczy się o środowisko

Wspominając o marce Neboa nie sposób pominąć jej zaangażowania w działania ekologiczne. Marka dba o zdrowy wygląd włosów, ale również troszczy się o środowisko naturalne. Mowa nie tylko o naturalnych składach jej produktów, ale i o tym, w jaki sposób podchodzi do produkcji opakowań kosmetyków. Warto wiedzieć, że są one wytwarzane z plastiku, który pochodzi z recyklingu.

Opakowania kosmetyków Neboa produkowane są z odpadów plastikowych, które zalegają na dnie oceanów. W ten sposób marka przyczynia się do ich oczyszczenia. A dlaczego to tak istotne? Każdego roku do oceanów trafia od 4,8 mln do 12,7 mln ton plastiku. To ogromna szkoda zarówno dla czystości wód, jak i żyjących w oceanach zwierząt. Produkcja jednej butelki szamponu czy odżywki Neboa to 37,5 plastikowych słomek w oceanach mniej! Po zużyciu kosmetyków ponownie mogą trafić do recyklingu.

Naturalny sposób na piękne i gęste włosy? Odpowiedź na te potrzeby stanowi linia LIFT UP marki Neboa. Szampon i odżywka bazują na naturalnych i wegańskich składnikach, które zostały starannie dobrane, aby zadbać o Twoje włosy kompleksowo. Ponadto, marka troszczy się o planetę, a troskę tę wyraża poprzez swoją główną myśl: Respect The Nature.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze