Pyszny dodatek do ciast, który swoim aromatem skusi nawet najmniejszego łakomczuszka to oczywiście migdały. Są nie tylko pyszne, zdrowe ale i znakomicie wpływają na stan skóry.
W tych małych niepozornych bakaliach kryje się bogactwo składników odżywczych. Białka, które jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu i zachowania młodego wyglądu skóry, w migdałach jest naprawdę dużo.
W migdałach znajduje się witamina E, będąca silnym antyoksydantem i zwana "witaminą młodości", witamina B2 potrzebna do zachowania elastyczności skóry i zdrowego wyglądu włosów i paznokci, oraz kwas foliowy, który jest tak ważny dla kobiet w ciąży, a jego brak na skórze uwidacznia się w postaci szarobrązowych przebarwień.
Migdały bogate są także w biopierwiastki, takie jak: magnez wpływający na zdrowy wygląd skóry i cynk wspomagający leczenie trądziku.
Olejek migdałowy
W kosmetyce dodatek olejku migdałowego znajdziemy w bardzo wielu gotowych kosmetykach ale i możemy wykorzystać go do masażu ciała.
Olejek migdałowy nawilża skórę i zapobiega utracie wody i łagodzi podrażnienia. Jego używanie przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się skóry. Polecany jest do każdego typu cery, zwłaszcza wrażliwej i przesuszonej. Stosowany w czasie ciąży zapobiega powstawaniu rozstępów i często działa lepiej niż najdroższe kosmetyki. Bardzo dobrze reaguje na niego skóra niemowląt, po jego użyciu staje się miękka i mniej podrażniona. Jest znakomitym olejkiem do masażu ciała, rewelacyjnie wygładza i zmiękcza skórę.
Regularne wykonywanie masażu skóry twarzy przy pomocy kilku kropli olejku migdałowego, uelastycznia, wygładza i przeciwdziała zbyt szybkiemu powstawaniu zmarszczek. Olejek ten, to również antidotum na spaloną słońcem skórę ale też przesuszone i zniszczone włosy.
Kwas migdałowy
Dla kosmetyki olbrzymie zasługi ma pozyskiwany z słodkich migdałów, kwas migdałowy.
Jego struktura silnie przypomina strukturę antybiotyków, ma więc bardzo silne właściwości bakteriobójcze. Seria zabiegów z jego udziałem powoduje wyrównanie koloru skóry, redukcje niedoskonałości skórnych, zwężenie rozszerzonych porów i zmniejszenie nadmiernej aktywności gruczołów łojowych. Skóra po jego użycia wygląda o wiele młodziej bowiem wygładza, poprawia jędrność i napięcie skóry a także redukuje drobne zmarszczki.
Co najważniejsze nie uczula na słońce i zabiegi z jego udziałem mogą być wykonywane o każdej porze roku. Jest dość łagodny dla skóry, więc tuż po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć.