fbpx

DKNY Resort 2014:eklektyzm i sport

DKNY Resort 2014:eklektyzm i sport

Donna Karan w linii DKNY już od kilku sezonów przyzwyczaja nas do kolekcji sportowych i rock’n’rollowych. Ten sam nurt, w wydaniu wyrafinowanym i mocno eklektycznym znajdziemy w kolekcji Resort 2014.
DKNY Resort 2014 to połączenie elegancji, rockowego szyku, stylu glamour i sportowego zacięcia. Szpilki zestawiane są z moimi ulubionymi dresowymi spodniami, a wyszywane cekinami spódnice z koszulkami wzorowanymi na bluzach amerykańskich futbolistów.

Kolekcja jest więc bardzo wyrazista, kontrastująca i zmysłowa. Jest to także najbardziej zjawiskowy popis eklektyzmu w modzie: zestawione są rzeczy, które wydawałoby się nie będą do siebie pasować, a tym czasem tworzą niezwykle zgraną całość. I choć kolekcja obfituje w seksowne spódnice z mocnymi rozcięciami na niemalże całej długości uda, zwiewne sukienki w mocnych kolorach, cekinowe spody i koronkowe kreacje, wyczuwalny jest w niej mocny pierwiastek męski. Dzieje się tak za sprawą mocno podkreślonych ramion, ostrych kołnierzyków i oversizowych topów.

W kolekcji dominuje czerń, pojawiają się szarosci j, oraz złote i srebrne cekiny. Gładkie tkaniny łączone są wygodną i nonszalancką dresówką a perforowane, supersportowe perforowane tekstylia z szyfonami i elegancka koronką. Kolekcja jest mocna, błyszcząca i kusząca. Zachwycają w niej detale: czarno-białe szpilki z smukłymi noskami, bogactwo warstw oraz cekiny zdobiące czarne, koszulowe kołnierzyki.

DKNY Resort 2014 przekracza kolejne granice, tworząc oblicze nowej Superwoman.