fbpx

Jak dbać o skórę latem? 5 prostych wskazówek

123Rf.com

Już od 25. roku życia organizm zaczyna podlegać procesom starzenia – wewnętrznym, jak i zewnętrznym. Istotne jest, żeby szczególnie latem specjalistycznie zadbać o piękno naszej skóry, bowiem o tej porze roku najbardziej narażona jest na negatywne działanie czynników zewnętrznych, promieniowania UV, wiatru.
Wszystko po to, aby zachować ją jędrną, gładką i młodą na dłuższy czas. Wraz z WellU Anti Aging Institut przedstawiamy
kilka najważniejszych wskazówek związanych z pielęgnacją skóry w trakcie lata. Dbaj o odpowiednie nawilżenie – od wewnątrz i od zewnątrz.

Podczas lata, skóra szczególnie narażona jest na poparzenia oraz wysuszenie. Niezbędne stają się odpowiednie kosmeceutyki pielęgnacyjne, które jednocześnie odpowiednio nawilżą spragnioną skórę. Ultranawilżający krem z kompleksem naturalnych peptydów Hydro Balance Cream przeznaczony jest do pielęgnacji każdego rodzaju cery, ponieważ składa się tylko z naturalnych składników. Zaawansowana formuła dogłębnie odżywia skórę, a dzięki niezwykłej i delikatnej konsystencji bardzo szybko się wchłania. Idealnie nadaje się do codziennego użytku, kiedy szybko i sprawnie chcesz nawilżyć skórę twarzy, szyi i dekoltu, a efekt nawilżenia i wygładzenia pragniesz utrzymać na dłużej.

Twoje usta również wymagają specjalistycznej ochronny podczas całego lata. Zmęczone i spękane wargi wymagają odpowiedniej regeneracji i intensywnej pielęgnacji. Podczas wakacyjnych wojaży, uprawiania wodnych sportów, usta są narażone na gwałtowne warunki atmosferyczne. Idealnym rozwiązaniem jest codzienne stosowane balsamu do ust. Pomadka pielęgnacyjna Larens oparta na wodzie Nutrivi, zawiera kompleks naturalnych peptydów, olejek jojoba i wosk roślinny. Taka unikalna receptura w skuteczny sposób zapobiega wysuszeniu, zostawiając na ustach długo utrzymującą się warstwę ochronną, która pomaga zachować miękkość i gładkość ust w każdych warunkach.

Woda to podstawa

Nawilżanie jest podstawą nie tylko odpowiedniej pielęgnacji skóry. Idealny wygląd ciała, prawidłowe funkcjonowanie organizmu i gładka, piękna skóra to także rezultat regularnego nawadniania organizmu od środka.
Latem, w damskiej torebce nie może zabraknąć również delikatnego sprayu, który subtelnie i szybko nawilży oraz odświeży skórę twarzy i całego ciała. Peptidum Aqua Spray naturalnie przywraca skórze witalność, nadaje elastyczność cerze narażonej na szkodliwy wpływ suchego powietrza, wiatru i słońca.

To preparat sprawdzający się w pomieszczeniach klimatyzowanych i ogrzewanych. Wygodne opakowanie z atomizerem pozwala na rozpylenie delikatnej mgiełki o orzeźwiającym zapachu i stanowi doskonałą alternatywę dla toniku. Nie narusza warstwy ochronnej skóry, a co najważniejsze Peptidum Aqua Spray może być stosowany na makijaż.