Krem pomocny w walce z zaczerwienieniami

Zaczerwieniona skóra twarzy wymaga specjalnej pielęgnacji. Ważne jest nie tylko maskowanie zaczerwienień, lecz także eliminacja przyczyn tego problemu. Dermokosmetykiem wykazującym takie działanie jest krem do twarzy Rosaliac UV Legere marki La Roche-Posay.

Składniki kremu

Zaczerwienienie skóry to efekt nadreaktywności znajdujących się w niej naczyń krwionośnych. Zbyt szybkiemu rozszerzaniu się naczyń krwionośnych sprzyja między innymi stres, zanieczyszczenie środowiska, promieniowanie UV i ostre potrawy. Nie bez znaczenia są także czynniki genetyczne. Niezależnie od przyczyn ważne jest, aby wzmacniać naczynka krwionośne i w miarę możliwości zapewnić im ochronę przed czynnikami drażniącymi. Dobry krem do skóry naczynkowej powinien zatem zawierać składniki umożliwiające realizację tych właśnie celów. W Rosaliac UV Legere znajduje się między innymi witamina C, która uszczelnia i wzmacnia naczynka krwionośne. Krem zawiera witaminę B3. Niacyna wzmacnia skórę i zapewnia jej ochronę przed zewnętrznymi czynnikami drażniącymi, między innymi nagłymi zmianami temperatur. Niedobór witaminy B3 prowadzi do pogorszenia stanu skóry i sprzyja wystąpieniu chorób skórnych. Krem na naczynka Rosaliac UV Legere zawiera także filtr Mexoryl XL®, który chroni skórę przed promieniowaniem słonecznym, nasilającym problem zaczerwienienia. Na liście składników znajduje się także woda termalna La Roche-Posay, dlatego krem nawilża skórę i zapobiega podrażnieniom. Zawarte w nim korektory optyczne (konsystencja lekko zabarwiona na zielono) mają na celu zapewnić natychmiastową poprawę kolorytu skóry. Rosaliac UV Legere jest pozbawiony parabenów.

Efekty stosowania

Krem na naczynka Rosaliac UV Legere należy stosować codziennie, nakładając go na całą twarz, z wyjątkiem okolic oczu. Wysoka skuteczność kremu została potwierdzona badaniami klinicznymi – mniejsze zaczerwienienia o 30% i mniejsza widoczność naczyń krwionośnych o 38%. Po jednym użyciu kremu zaczerwienia zostają delikatnie zamaskowane, natomiast regularne stosowanie kosmetyku wyraźnie poprawia koloryt cery naczynkowej. Skóra jest lepiej nawilżona. Rosaliac UV Legere to krem z filtrem UV do twarzy, który skutecznie chroni skórę przed promieniowaniem słonecznym, będącym także przyczyną nadreaktywności naczynek krwionośnych.

Opinie użytkowniczek

Większość z osób, które przetestowały Rosaliac UV Legere wyraziła pozytywną opinię na temat efektów działania tego kosmetyku. Użytkowniczki zwracają uwagę przede wszystkim na to, że krem jest lekki i szybko się wchłania. Dość dobrze radzi sobie z zaczerwienieniami na twarzy i stanowi doskonałą bazę pod makijaż . Regularnie stosowany sprawia, że cera jest lepiej nawilżona. Według niektórych kobiet krem mógłby mieć wyższy filtr przeciwsłoneczny. To prawda, ponieważ SPF 15 nie zapewnia dostatecznej ochrony osobom, które mają bardzo jasną skórę, trudno opalającą się i skłonną do poparzeń. Jeżeli masz taką właśnie skórę, to latem po nałożeniu kremu Rosaliac UV Legere, zastosuj dodatkowo ochronę Anthelios SPF 50+, aby maksymalnie chronić swoją skórę przed promieniowaniem UV.

Podsumowanie

Zaczerwienień na twarzy nie da się wyeliminować wyłącznie przy pomocy kremu, ale dobre preparaty poprawiają stan skóry i redukują widoczność naczynek. Krem do skóry naczynkowej Rosaliac UV Legere od La Roche-Posay dobrze spełnia to zadanie, dlatego może być pomocny w pielęgnacji zaczerwienionej cery. Warto jednak pamiętać o tym, że w walce zaczerwienioną skórą twarzy ważny jest także odpowiedni tryb życia i unikanie czynników drażniących.