fbpx

Najmodniejsze kolory na wiosnę

Najmodniejsze kolory wiosny 2013
fot. materiały prasowe Pantone Institut

W poszukiwaniu trendów na nadchodząca wiosnę podpowiadamy, jakie kolory warto mieć w szafie.
Kolory mają magiczną moc – potrafią dodać energii, powagi, sprawić, że czujemy się szczęśliwi, piękni czy eleganccy. Dobrze dobrane podkreślają atuty sylwetki albo osobowość. Ponadto są jednym z najważniejszych wyznaczników trendów, zarówno w modzie jak i w makijażu czy designie. Dlatego też specjalnie z myślą o wszystkich wielbicielach mody i kolorów, podglądamy Pantone Institute i zdradzamy najmodniejsze kolory na wiosnę 2013 roku.

Kolorem roku 2013 zarówno w modzie i w designie jest kolor szmaragdowy. Głęboki odcień zieleni powtarza się w niemalże wszystkich kolekcjach projektantów. Zieleń w ogóle, zdaniem ekspertów najbardziej opiniotwórczego instytutu – Pantone, dyktującego trendy kolorystyczne na świecie, jest kolorem wiosny 2013. Znajdziemy ja w soczystej limonkowej odsłonie oraz subtelnej, delikatnie pastelowej jadeitowej.

Najmodniejsze kolory wiosny 2013
Pantone Institut

Kolejnym, poszerzającym paletę barw kolorem, jest afrykański fiolet – magiczny, jasny, wręcz transparentny. Wiosną będzie on występować w licznych niecodziennych zestawieniach kolorystycznych, nie tylko w połączeniu z zielenią, ale także z niezwykle modną tej wiosny makową czerwienią i nasyconym mandarynkowym oranżem.

Do łask wraca także cytrynowy odcień żółtego – nasycony i ciepły, który często będzie pojawiać się na aplikacjach, dodatkach lub jako kolor wiodący.

Listę najmodniejszych barw wiosny 2013 zamykają kolory: błękitny, w odcieniu „Dusk Blue”, szlachetny jagodowy, który tej wiosny często będzie zastępować czerń, oraz niewychodzący z mody, naturalny i subtelny lniany beż.

Wiosna zapowiada się więc niezwykle barwnie i radośnie, z czego niezwykle się cieszę, bo kocham zielony, czerwony i jagodowy.

A czy wam jakiś kolor szczególnie przypadł do gustu?