fbpx

No. 5 – wystawa Chanel w Paryżu

Moda na róż
Chanel, róż

Mademoiselle Chanel to nie tylko jedna z najważniejszych postaci świata mody, lecz także osoba, które na stałe wpisała się w karty historii współczesnej sztuki i kultury. W związku z powyższym już dziś pragnę zaprosić was na wystawę, która 5 maja zostanie otwarta w Paryżu!
Jeżeli ktoś z was między 5 maja a 5 czerwca odwiedzi Paryż, to gorąco polecam wystawę Chanel No. 5. Wystawa, która rozpocznie się już na początku maja w Palais de Tokyo, jest kontunuacją wielkiego wydarzenia w świecie sztuki, jakim jest Culture de Chanel. Jej kuratorem również tym razem został Jean-Louis Froment; wcześniej przygotował także wystawy w Muzeum sztuki im. Puszkina Moskwie, Muzeum Narodowym w Pekinie i Operze w Kantonie.

Najnowsza wystawa jest kontynuacją projektu Culture de Chanel. Pokazane w niej zostaną materiały związane z powstaniem najbardziej kultowego zapachu w historii, jakim jest Chanel No. 5.

Wystawa ta jest więc punktem obowiązkowym podczas zwiedzania Paryża nie tylko dla fanów Coco Chanel, lecz także dla wszystkich dla których moda, sztuka i kultura są ważne!

WWW.5-CULTURECHANEL.COM