1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda

Najnowsza kolekcja Loewe – rozwój technologii kosztem przyrody w modowym wydaniu

Loewe wiosna–lato 2023 (Fot. ImaxxTree)
Zobacz galerię 26 Zdjęć
Pokaz mody męskiej marki Loewe wprowadził na paryskim fashion weeku iście dystopijny nastrój. Wybieg zmienił się w martwą przestrzeń, w której natura i życie zwierzęce istnieją tylko po to, by je okiełznać i wykorzystać. W taki sposób Jonathan Anderson, dyrektor kreatywny marki, chciał pokazać, czym grozi łączenie przyrody i technologii za wszelką cenę.

– Jeśli będziemy kontynuować rozwój technologiczny kosztem przyrody, świat zostanie zniszczony, a jedynym sposobem na zobaczenie pszczół będzie materiał wideo – mówił Jonathan Anderson. Pokaz mody męskiej marki Loewe na paryskim fashion weeku był jego modową interpretacją znaczenia tych słów.

I tak na minimalistycznym, nieskazitelnie białym wybiegu pojawili się modele w ubraniach z nowej kolekcji marki, których elementami były prawdziwe rośliny. Kurtki, bluzy z kapturem i koszulki polo miały zmienioną długość i kształt oraz sprawiały wrażenie zużytych. Modele kroczyli po wybiegu w słuchawkach, a do skórzanego płaszcza przymocowano akcesoria techniczne, takie jak puste etui na telefon, słuchawki i pendrive. Na płaszczach i bluzach pojawiły się cyfrowe ekrany, by jeszcze bardziej podkreślić zestawienie przyrody i technologii. Wyświetlane na nich były nagrania z głębin oceanu, ptaki oraz rosnące kwiaty.

Największe wrażenie robiły jednak żywe rośliny, które wręcz obrastały wybrane projekty. Zostały one wyhodowane na ubraniach i butach w wyniku eksperymentalnego procesu, opracowanego przez Loewe we współpracy z projektantką zrównoważonej mody Paulą Ulargui Escaloną. Założeniem jest, aby z czasem elementy te połączyły się z naturą. W specjalnie skonstruowanym tunelu, na obrzeżach Paryża, rośliny potrzebowały 20 dni, aby osiągnąć pożądany poziom wzrostu. Wymagają regularnego podlewania i konserwacji, aby zapewnić im wygląd gotowy do prezentowania na wybiegach.

„Natura spotyka się z technologią to połączenie tego, co organiczne, z tym, co zostało wytworzone. Kolekcja ma poszerzyć postrzeganie i przyciągnąć nowe perspektywy” – czytamy na oficjalnej stronie Loewe.

W naszej galerii znajdziecie najciekawsze projekty z kolekcji odzieży męskiej Loewe na wiosnę–lato 2023.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze