1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda

Festival chic, czyli ubrania i akcesoria na letni festiwal

Ozdoby do włosów, pióra i rysunki na całym ciele stanowią istotny element festiwalowego dress code’u. (Fot. iStock)
Ozdoby do włosów, pióra i rysunki na całym ciele stanowią istotny element festiwalowego dress code’u. (Fot. iStock)
Spektakularne ozdoby z piór, plemienny makijaż, jedwabna chusta zamiast sukienki. Wakacyjny festiwal to niepowtarzalna okazja, by zaszaleć z wizerunkiem. Gdzie, jak nie tu?

Dawno minęły czasy, gdy na letni festiwal pakowałyśmy kalosze i rozdeptane trampki – by zabłocone wyrzucić od razu po powrocie do domu. Dzięki kalifornijskiej Coachelli festiwale – oprócz muzycznej, filmowej czy rozwojowej uczty – stały się okazją do wyrażenia siebie także od estetycznej strony. Wszelkie ekscentryczne stylizacje: dzikie ozdoby z piór, turbany, olbrzymie wianki à la Frida Kahlo, makijaż naśladujący plemienne wzory czy sukienki utkane z koralików na kilka dni pozwalają ci przeobrazić się w festiwalową boginię, czarownicę albo elfkę. Dlaczego by się tym nie pobawić? Zainspiruj się!

Festiwalowe dodatki

Nie da się przy tym ukryć, że nocleg w namiocie nieco ogranicza możliwość strojenia się na festiwalu. Jeśli nie masz ochoty albo odwagi na festiwalowy total look, nadal możesz nawiązać do jego estetyki. Jak? Dzięki dodatkom: niezwykłej biżuterii albo jednemu spektakularnemu elemenowi garderoby. Nie bój się kolorów – świetnie wyglądają w słońcu, podkreślają beztroskę i wakacyjną radość. Oto kilka propozycji od polskich twórców.

Z głową w piórach

Nausznice, które przypominają indiańskie pióropusze. Wielobarwne kolczyki z piór bażantów, papug czy pawi. Pierzaste spinki. Minimalistyczne naszyjniki z jednego pióra – za to w królewskim kolorze indygo. Inspirowane podróżami, historią, mitologią… Pióra pochodzą ze zrzutów – bo każdy ptak naturalnie gubi pióra – z zaprzyjaźnionych polskich hodowli. Skompletowanie pasujących do siebie nierzadko wymaga czasu i cierpliwości. Efekt jest wart czekania. Biżuteria tworzona jest ręcznie. Jest luksusowa i spektakularna. Twoja wewnętrzna dzika dziewczynka zwariuje na jej widok.

Szamańskie Opowieści. Biżuteria z miedzi

Biżuteria Szamańskie Opowieści powstaje z miedzi i mosiądzu. Ma rdzawe, brązowawe, złociste barwy – jak ziemia. Do tego wytłoczono na niej pełne symboliki wzory: słońca, księżyca, drzew. Znajdziesz tu m.in. naszyjniki lunule, czyli słowiański symbol kobiecości. Grube, regulowane bransolety, które możesz nosić na nadgarstku albo ramieniu. Obrączki i kolczyki. Wszystko w niepowtarzalnym, szamańskim stylu.

Biżuterię Szamańskie Opowieści tworzy własnoręcznie Asia Topolska. (Fot. Joanna LS Łukijańczyk) Biżuterię Szamańskie Opowieści tworzy własnoręcznie Asia Topolska. (Fot. Joanna LS Łukijańczyk)

Armoya

Ręcznie robiona subtelna biżuteria z minerałów. Każdy ma inne właściwości, o których dowiesz się podczas zakupu. Znajdziesz tu m.in. ochronny granat, chryzopraz, który wydobywa naszą wartość dla świata, różowy kwarc, który wspiera relacje, czy fluoryt pomagający manifestować dobre życie. Czy to działa? Na pewno dobrze wygląda. Zachwycające są zwłaszcza połączenia minerałów i zatopionych w żywicy prawdziwych kwiatów: dzwoneczków albo róż. Dla tych z nas, które lubią, gdy coś jest nie tylko piękne, ale i z przesłaniem.

Jacketbyjakob

Projektant Jackob Buczyński daje dżinsowym kurtkom vintage nowe życie. I to nie byle jakie, bo w pełnym splendorze! Doszywa do nich setki kolorowych frędzli z tkanin z odzysku, przeobrażając zwykły ciuch typu basic w niepowtarzalne okrycie królowej festiwalu. Rozprostuj ramiona i poczuj, jak wstążki na rękawach zmieniają się w skrzydła kolorowego ptaka.

Spadiora

Duża jedwabna chusta w festiwalowym plecaku przyda ci się nie raz. W chłodniejszy dzień albo gdy kolejki do pryszniców nie pozwoliły ci umyć głowy, możesz zawiązać ją na głowie w efektowny turban. W upał zastąpi top lub sukienkę. Jedwab jest przewiewny i przyjemnie chłodzi skórę. Do tego możesz go wiązać na wiele sposobów. Jedwabne chusty Spadiora tworzy Marta Lech-Maciejewska z Superstyler blog. Apaszki są ręcznie rolowane, zaś ich szalone, multikolorowe wzory nawiązują do aktualnych tematów, którymi żyje świat. Tworzą je polskie graficzki.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze