1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie
  4. >
  5. Gdzie nauczysz dziecko jazdy na nartach?

Gdzie nauczysz dziecko jazdy na nartach?

mat. pras.
mat. pras.
Najlepsze miejsca dla małych narciarzy to tereny położone niżej i na polanach, gdzie stoki są łagodne, a warunki pogodowe stabilniejsze. Prezentujemy kilka miejsc idealnych do nauki jazdy na nartach dla najmłodszych.

Krynica Zdrój, Góra Parkowa Na szczyt Góry Parkowej, która mierzy 742 m n.p.m., można wjechać najstarszą w Polsce, zabytkową koleją linowo terenową PKL. To atrakcja dla narciarza w każdym wieku. Wagon w stylu retro jest doskonale utrzymany. Jego trasa biegnie przez piękny Park Zdrojowy. Na górze na małych narciarzy czekają przedszkole i szkółka z profesjonalnymi instruktorami. Kubusiowy stok (szkoleniowy, dla początkujących) i kameralna atmosfera czynią to miejsce idealnym do stawiania pierwszych kroków na nartach. Infrastruktura, w tym wyciąg taśmowy Sun-Kid (bezpieczny wyciąg dywanikowy, który umożliwia dzieciom samodzielny wjazd pod górę) sprawia, że narty od samego początku będą kojarzyły się maluchom ze świetną zabawą. Rodzice bez obaw o dziecko mogą odpocząć w pobliskiej restauracji lub łapać promienie słoneczne na leżakach rozłożonych blisko stoku dla dzieci.

Zobacz również kurtki narciarskie i snowboardowe

Krynica Zdrój, Jaworzyna Krynicka
Kolej gondolowa, wyciągi krzesełkowe i 6 naśnieżanych oświetlonych tras – to wszystko czyni Jaworzynę Krynicą jednym z ulubionych miejsc wśród narciarzy. Choć ośrodek kojarzy się przede wszystkim z zaawansowaną jazdą, Jaworzyna Krynicka oferuje także tereny, na których pierwsze kroki mogą bez obaw stawiać najmłodsi. Łagodny stok z wyciągiem żółwik (zaczepowy, o niskim prowadzeniu liny) jest bardzo bezpieczny i łatwy w użytkowaniu. Trasa do nauki jest łagodna i nie pozwala zanadto się rozpędzić. Na miejscu można wynająć profesjonalnego instruktora. Ceny są przystępne – ośrodek oferuje specjalny skipass szkoleniowy w cenie 42 zł, uprawniający do wjazdu i zjazdu koleją gondolową oraz nieograniczonej jazdy na trasie szkoleniowej przez cały dzień.

Zakopane, Gubałówka
Wizyta na położonej w centrum Zakopanego Gubałówce to szansa, by połączyć rekreacyjny wyjazd z nauką jazdy na nartach. W ośrodku funkcjonuje przedszkole dla najmłodszych narciarzy, szkoła snowboardowa i freestylowa, również dla dzieci. Na jego szczyt wjeżdża się kultową koleją linowo-terenową PKL. Oświetlany i sztucznie naśnieżany stok sprawia, że nauka jest przyjemna i bezpieczna. Rozpościera się z niego wyjątkowy widok na panoramę Tatr – rodzice będą mogli pokazać dziecku najważniejsze szczyty polskich gór. Dodatkową zimową atrakcją Gubałówki są rzeźby świetlne, zimowa plaża i snowpark, w którym można podejrzeć treningi prawdziwych gwiazd freestyle. Zakopane jest miejscem, w którym nie będą się nudzić także osoby, które preferują mniej aktywny wypoczynek – to idealny wybór na wyjazd dla całej rodziny.

Trójmiasto, Wieżyca Koszałkowo
Największy ośrodek narciarski położony w okolicy Trójmiasta powstał w 1970 r. z inicjatywy rodziny Koszałków, której szybko udało się zgromadzić grupę stałych gości, tworząc unikalną atmosferę i świetne miejsce do nauki jazdy na nartach dla najmłodszych. W Koszałkowie działa szkółka narciarska. Zbocze wyposażone jest w wygodne wyciągi (w tym zaczepowy typu „śnieżna karuzela”). W ośrodku dostępne są także sanitariaty i punkt medyczny. Rozrywką dla maluchów mogą być także dwie zjeżdżalnie na gumowych oponach (tzw. snowtubbing) i przystosowane do nich wyciągi. Ośrodek ma zaplecze gastronomiczne i noclegowe.  Koszałkowo jest położone na Kaszubach, w odległości ok. 50 km od Trójmiasta (ok. 45 min drogi samochodem). Można tam także dojechać linią kolejową Gdynia-Kościerzyna, wysiadając na stacji Krzeszna lub Wieżyca.

Trójmiasto, Łysa Góra w Sopocie
Stok w Górnym Sopocie, blisko Opery Leśnej, położony na wysokości 110 m n.p.m. spełnia wszystkie kryteria do nauki jazdy na nartach. W ośrodku funkcjonuje szkółka narciarska, trasa ma 286 m długości, jest oświetlona, ratrakowana i naśnieżana. Jazda niedaleko morza to dodatkowa atrakcja - przy dobrej widoczności można podziwiać Zatokę Gdańską.  Z centrum Sopotu samochodem można dojechać już w 10 min, a transportem publicznym (najlepiej linią 144) w niewiele ponad 20 min.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze